Dodatki, które trzeba mieć idąc na siłownie

Osoby, które idą po raz pierwszy na siłownie mogą czuć strach oraz niepewność. Jak w każdej nowej sytuacji – nie zawsze wiemy jak się zachować i na co być przygotowanym. Przedstawiamy dodatki, które trzeba mieć idąc na trening.
Zobacz też:
Kreatyna – jakie ma właściwości?
#1 Ręcznik z mikrofibry
Ręcznik to podstawowa rzecz, którą trzeba mieć na siłowni. To na nim powinniśmy wykonywać ćwiczenia. Warto nim ścielić sprzęty sportowe, aby zachować higienę. Dodatkowo w razie mocnego spocenia, możemy się nim wytrzeć. Najbardziej polecamy ręczniki z mikrofibry, ponieważ jest bardzo chłonny i wygodny w przenoszeniu.
Zobacz też:
Beta-alanina: właściwości i zastosowanie


#2 Bidon
Podczas treningu organizm potrzebuje duże ilości wody. Kupowanie za każdym razem wody w butelce może okazać się sporym kosztem, dlatego najlepiej zainwestować w bidon, do którego możemy nalać przefiltrowaną wodę z kranu z dodatkiem np. cytruliny (polecana przed treningiem).
Zobacz też:
Cytrulina – jakie ma właściwości?


#3 Klapki
Kolejna rzecz przydatna na siłowni to klapki. Po ciężkim i męczącym treningu, ciało bardzo mocno się poci. Dlatego, aby utrzymać higienę najlepiej udać się pod prysznic, który znajduje się w przebieralni każdej siłowni. Kąpiel trzeba brać w klapkach, aby nie załapać np. grzyba.
Zobacz też:
Lawendowy napar do kąpieli. Sprawdź, jak przygotować go w domu

#4 Mata
Wiele ćwiczeń na siłowni możemy wykonywać na macie. Mimo, że wiele siłowni je zapewnia, warto zainwestować we własną. Po pierwsze zawsze będziemy mieli pewność zachowania higieny i czystości maty. Dodatkowo nie będziemy musieli czekać na nią, gdy wszystkie będą zajęte przez inne osoby ćwiczące na siłowni.
Zobacz też:
Na początku była joga. O uczeniu, praktyce i zwiększonej wrażliwości

#5 Batonik proteinowy
Batonik proteinowy powinno się zjeść do 30 minut po treningu, dlatego warto mieć go zawsze przy sobie na siłowni. Świetnie wspomaga on regenerację mięśni po wysiłku, a dzięki obecności białka spalany będzie tłuszcz (a nie mięśnie).
Zobacz też:
Odżywki białkowe – jakie mają właściwości?
