Jak przyspieszyć porost włosów?
To, jak wyglądają nasze włosy zależy w dużej mierze od genów. Odpowiednią pielęgnacją możemy jednak zadbać o ich stan, ale także spowolnić lub przyspieszyć ich porost. Większości z nas zależy jednak na tym, żeby włosy rosły szybciej i były gęstsze. Zobacz, co możesz zrobić, aby w krótkim czasie móc cieszyć się wymarzoną fryzurą.
Zobacz też:
#1 Odpowiednio zbilansowana dieta
Jeśli zależy ci na długich włosach, powinnaś zadbać o odżywienie włosów nie tylko od zewnątrz, ale również od środka. W twojej diecie nie może zabraknąć odpowiedniej dawki witamin i minerałów, przede wszystkim witaminy C i E oraz magnezu, selenu, cynku, krzemu i wapnia. Zadbaj o to, aby regularnie jeść owoce i warzywa – witaminy mające dobry wpływ na włosy znajdziesz m.in. w cytrusach, papryce, porzeczkach i białej kapuście. W twoim jadłospisie powinno znajdować się również pełnoziarniste pieczywo, ryby, nabiał i orzechy.
Zobacz też:
Jak dbać o rozjaśnione blond włosy?
Produkty z największą ilością witaminy C
Produkty z największą ilością witaminy E
#2 Suplementacja
Niestety, często jest tak że nawet najbardziej zbilansowana dieta nie zapewnia nam odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Aby uzupełnić te niedobory, warto stosować suplementację. Czasami niezbędne jest stosowanie odpowiednich preparatów, zawierających np. skrzyp i biotynę. W walce o piękne włosy pomoże ci również suplementacja drożdży.
Zobacz też:
Magnez – właściwości i zastosowanie. Dlaczego powinniśmy go suplementować?
#3 Regularne stosowanie wcierek
Wcierki to inaczej odżywki do skóry głowy. Takie preparaty regulują poziom sebum, łagodzą stany zapalne skóry głowy i skutecznie hamują wypadanie włosów. Aby wcierki odpowiednio działały, należy stosować je regularnie, nawet codziennie. Przy okazji wcierania, warto wykonać masaż głowy – to pobudzi cebulki włosów do działania i sprawi, że preparat lepiej się wchłonie.
Zobacz też:
Zabieg nanoplastii włosów – hit, czy kit?
#4 Peeling skóry głowy
Regularne stosowanie peelingu pozwoli oczyścić skórę głowy z martwego naskórka, dotlenić cebulki i przygotować do dalszej pielęgnacji. Masaż wykonany przy okazji peelingu poprawia również krążenie w komórkach skóry głowy. Wszystko to ma pozytywny wpływ na pobudzenie cebulek włosów do pracy i w konsekwencji przyspiesza porost włosów.
Zobacz też:
Prostowanie włosów. Jak poprawnie je wykonać, aby dbać o ich kondycję?
#5 Domowe sposoby
Poza suplementacją i kosmetykami z drogerii warto spróbować naturalnych, domowych sposobów. Znamy dobroczynne właściwości aloesu w pielęgnacji skóry – mało znany jest jednak jego wpływ na wspomaganie porostu włosów. Nakładaj czysty żel z aloesu na skórę głowy kilka razy w tygodniu – dzięki temu odblokujesz pory i odświeżysz skórę głowy. Świetnie działa również dostępny w aptece olejek rycynowy, jednak blondynki powinny na niego uważać – może przyciemnić włosy.
Czy warto kupić szczotkę z włosia dzika?