Prostowanie włosów. Jak poprawnie je wykonać, aby dbać o ich kondycję?
Mówi się, że włosy nadają kobiecie charakteru i podkreślają urodę. Traktowane są również jako ogromny atut. Niestety nie zawsze układają się one w sposób, który nam się podoba. Wtedy często sięgamy po prostownicę. Z powodu nieumiejętnego korzystania możemy skończyć z popalonymi i matowymi włosami. Jak poprawnie wyprostować włosy, dbając o ich kondycję?
Zobacz też: Zabieg nanoplastii włosów – hit, czy kit?
Termoochrona włosów
Nasze włosy są bardzo podatne na wysokie temperatury, dlatego w łatwy sposób możemy je wyprostować. Niestety można przy okazji je bardzo łatwo spalić lub popalić. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, przez kolejne lata będziemy musiały walczyć o ich odbudowę i przywrócenie im dobrej kondycji.
Z pomocą przychodzi spray bądź krem termoochronny. Ma on za zadanie ochronić nasze włosy przed wysoką temperaturą prostownicy. Używanie go regularnie, przed każdym użyciem prostownicy, sprawi, że nasze włosy będą wciąż lśniące, zdrowe i gęste.
Poniżej przedstawiamy filmik z testu sprayu termoochronnego. Jedna kobieta popsikała połówkę chleba tostowego sprayem, a drugą nie. Następnie włożyła chleb do tostera i po wyjęciu ukazała ogromną różnicę między połówkami, czym potwierdziła efektywne działanie termoochrony.
Jak wyprostować prawidłowo włosy?
1. Umyj włosy i nałóż odżywkę nawilżającą
Przed prostowaniem warto umyć włosy, a następnie nałożyć na nie odżywkę nawilżającą. Prostowanie ma jeden minus, że może przesuszyć włosy, więc warto nawilżać je za pomocą specjalnych kosmetyków.
2. Dokładnie wysusz włosy
Warto pamiętać, że przed prostowaniem, włosy muszą być całkowicie suche. Jeśli zostaną wilgotne elementy, będą one bardziej podatne na ciepło i w konsekwencji mogą zostać przez prostownicę spalone.
3. Termoochrona
Na wysuszone włosy zaaplikuj termoochronę, aby ochronić włosy przed działaniem bardzo wysokich temperatur.
4. Niska temperatura
Warto pamiętać, że im wyższa temperatura, tym występuje wyższe obciążenie dla naszych włosów. Jeśli ustawimy ją na około 150 stopni Celsjusza, czynność ta zajmie nam więcej czasu, ale włosy zostaną w dobrej kondycji, oraz zmniejszy się ryzyko ich popalenia.
5. Dzielenie na pasma
Ważne, aby przy prostowaniu włosów podzielić je na pasma. Wtedy zmniejszamy ryzyko za częstego prostowania tego samego fragmentu, co ponownie minimalizuje możliwość spalenia włosów.