Worki pod oczami. Jak sobie z nimi radzić?
Worki pod oczami najczęściej pojawiają się po niewyspaniu, zmęczeniu lub długotrwałym stresie. U osób starszych są oznaką starzenia się i utraty jędrności skóry. Mogą się pojawić również, gdy nieodpowiednio się odżywiamy lub nieprawidłowo nawadniamy organizm. Jak się ich pozbyć oraz w jaki sposób im zapobiegać?
Spis treści:
- Regularny sen
- Prawidłowe nawadnianie organizmu
- Zbilansowana dieta
- Pielęgnacja
1. Regularny sen
Warto pamiętać, że sen to jeden z najlepszych przyjaciół człowieka. Według badań dorosła osoba powinna przesypiać dziennie od 8 do 9 godzin. Ważna jest również regularność i ustabilizowanie cyklu biologicznego, tak aby nie odsypiać tygodnia np. w weekend (jest to niemożliwe).
Zobacz też:
Kwas hialuronowy ważny dla skóry. Jak można go suplementować?
2. Prawidłowe nawadnianie organizmu
Aby uniknąć worków pod oczami, powinniśmy prawidłowo nawadniać organizm. Dorosły człowiek powinien dziennie wypić minimalnie 2 litry wody. Ten zdrowy nawyk ujędrni organizm i sprawi, że skóra twarzy będzie wyglądać na rozpromienioną i gładką. Aby łatwiej było przyjąć taką ilość płynów, można do wody dodać plasterki limonki, cytryny oraz świeżą miętę.
Zobacz też:
Produkty z największą ilością witaminy C
Woda kokosowa. Jakie ma właściwości?
#3 Zbilansowana dieta
Produkty, które na codzień spożywamy również mają wpływ na występowanie worków pod oczami. Warto pamiętać, aby nasza dieta była zbilansowana i bogata w składniki odżywcze. Warto ograniczyć wysokoprzetworzone jedzenie oraz ilość soli i cukru w posiłkach. Najważniejsze jest, aby około 2-3 godzin przed spaniem już nic nie jeść, ponieważ odciążamy w ten sposób organizm.
Zobacz też:
Przyprawy i ich zdrowotne właściwości
#4 Pielęgnacja
Świetnym sposobem na walkę z workami pod oczami jest poprawna pielęgnacja skóry twarzy i oczu. Najważniejszy jest prawidłowy demakijaż. Aby ograniczyć opuchliznę na dolnych powiekach, można zakupić w drogeriach kosmetycznych specjalne płatki pod oczy. Stosowanie ich raz w tygodniu powinno wpłynąć bardzo pozytywnie na wasz wygląd.
Zobacz też:
Twoja wieczorna rutyna. Pielęgnacja skóry twarzy krok po kroku
#5 Relaks
Warto pamiętać, aby ograniczać stres i starać się być jak najbardziej zrelaksowanym. Ogromne zdenerwowanie negatywnie wpływa na skórę twarzy, która staje się ziemista, matowa, a przede wszystkim bardzo spuchnięta. Spokój zapewni wam przede wszystkim brak worów pod oczami i brak zmęczenia psychicznego,