[Wideo] Przepis na kiszone śledzie + reakcja osób, które je jedzą
Kiszonki to jeden ze zdrowszych sposobów spożywania warzyw i owoców. Dzięki zachodzącej fermentacji podczas kiszenia, wydziela się wiele substancji pozytywnie wpływających na nasz organizm. Można jednak kisić również inne rzeczy. Przedstawiamy przepis na kiszone śledzie, które są tradycyjną potrawą kuchni szwedzkiej.
Zobacz też:
Przepis na kiszone śledzie
Składniki:
- 1000 g filetu ze śledzi,
- 50 g soli,
- 2 litry wody.
Zobacz też:
Kiszonki jak u babci. Przepis na kiszone winogrona
Przygotowanie:
W dużym garnku podgotowujemy wodę. Następnie dodajemy do niej sól i mieszamy tak długo, aż wszystkie składniki się ze sobą połączą. W międzyczasie śledzie wkładamy do zimnej wody i pozwalamy im w niej leżeć około dwóch godzin. Po tym czasie porządnie je osuszamy.
Zobacz też:
Kiszonki jak u babci. Przepis na kiszone cytryny
Przygotowujemy słoiki, do których wkładamy filety ze śledzi. Całość zalewamy przygotowaną wcześniej zalewą, pamiętając, aby dokładnie przykrywała wszystkie śledzie.
Słoik dokładnie zamykamy zakrętką i odkładamy na kilka dni do temperatury pokojowej, tak aby zaczął zachodzić proces fermentacji. Po tym czasie odkładamy słoik do ciemnej i chłodnej piwnicy, aby śledzie dalej spokojnie się kisiły. Po 4 tygodniach kiszone śledzie będą gotowe!
Zobacz też:
Kiszonki jak u babci. Przepis na kiszone ogórki
Reakcja osób, które jedzą kiszone śledzie
Mimo, że kiszone śledzie są bardzo zdrowe i aromatyczne, może odstraszać ich zapach. Jest on bardzo specyficzny i dla osób, które go nie znają – może być nieprzyjemny. W internecie można znaleźć mnóstwo filmików z reakcjami na spożycie kiszonych śledzi. Widać na nich wymioty i łzy. Przedstawiamy najlepsze z nich.
Zobacz też:
Kiszonki jak u babci. Przepis na kiszoną paprykę