Tormentiol. Przyjaciel w walce z wypryskami skórnymi

Wypryski na twarzy nie są problemem jedynie młodych osób. Mogą one się pojawiać na dojrzałych cerach, nawet takich, które nie mają tendencji trądzikowych. Dlaczego w walce ze zmianami skórnymi warto stosować tormentiol? Jakie ma właściwości?
Zobacz też:
Maść z witaminą A to najlepszy produkt do walki z problemami skórnymi
Tormentiol – czym jest?
Tormentiol to maść ogólnie dostępna w aptekach. Aby ją zakupić nie potrzebujemy recepty. Jej cena waha się w granicach od 6 do 12 złotych. Ten mało popularny preparat może się okazać najlepszym przyjacielem w walce z wypryskami skórnymi. Przedstawiamy, jakie ma właściwości.
Zobacz też:
Twoja wieczorna rutyna. Pielęgnacja skóry twarzy krok po kroku
Tormentiol – właściwości
Tormentiol to maść, którą zazwyczaj stosuje się na uszkodzone fragmenty skóry. Wykazuje działania bakteriobójcze, ściągające oraz przeciwzapalne. Świetnie więc sprawdzi się również na wypryski (gdy pryszcz ma wypełnienie ropą – również można maść zastosować).
Zobacz też:
Jak dbać o usta? Codzienna pielęgnacja
Nałożony punktowo tormentiol na zewnętrzną część zmiany skórnej, zaczyna ją napinać i zmniejszać pory. Wchłania również wodę, co zmniejsza obrzęk i hamuje wydzielanie się łoju. Co ciekawe ma również działanie regeneracyjne, więc nakładany regularnie na blizny po wypryskach, może je lekko zmniejszyć.
Tormentiol – jak używać na wypryski?
Przede wszystkim, aby użyć tormentiolu na wypryski, musimy mieć dokładnie oczyszczoną i umytą buzię. Konieczne jest pozbycie się z niej resztek makijażu oraz innych kosmetyków. Następnie powinniśmy cerę spryskać tonikiem łagodzącym.
Gdy się tonik wtopi w naszą skórę zaczynamy nakładać tormentiol. Robimy to punktowo i nakładamy maść jedynie na miejsca, w których pojawiają się wypryski. Możemy używać jej kilka razy dziennie, aż zmiana się nie zmniejszy lub nie zniknie.
Jak usunąć pryszcze na twarzy? 5 naturalnych sposobów
Tormentiol – przeciwwskazania
Maści nie powinno stosować się w momencie, gdy rana jest bardzo głęboka lub część skóry jest znaczenie uszkodzona. Nie poleca się stosowania maści podczas ciąży lub w trakcie karmienia piersią.