Jak nauczyć się wstawać wcześniej, by nie czuć się zmęczoną? 3 praktyki
Jeśli w związku z nadchodzącym 2025 rokiem podjęłaś postanowienie, by wstawać wcześniej i rozpocząć dzień z większą energią, jesteśmy tutaj, by Ci pomóc. W poniższym artykule przedstawiamy trzy sprawdzone i skuteczne metody, które pozwolą Ci zrealizować ten cel i wprowadzić pozytywne zmiany w swoim porannym rytuale.
Zobacz też: Postanowienia noworoczne. 5 pomysłów, by stać się lepszą wersją siebie!
Jak nauczyć się wstawać wcześniej, by nie czuć się zmęczoną? 3 praktyki
Stopniowa zmiana godziny snu
Aby uniknąć szoku i uczucia zmęczenia, wprowadzaj stopniowe zmiany. Przesuwaj godzinę snu o 15-30 minut wcześniej co kilka dni, aż osiągniesz pożądany czas wstawania.
Dbaj o jakość snu
Aby czuć się wypoczętą, ważne jest, aby sen był głęboki i regenerujący. Zrezygnuj z korzystania z telefonu przed snem. Przygotuj także odpowiednie warunki do snu – zgaś światła, zasłoń zasłony i utrzymuj odpowiednią temperaturę w sypialni. Staraj się kłaść spać o stałej porze, by ustabilizować rytm dobowy.
Poranna aktywność fizyczna
Krótka poranna aktywność fizyczna, np. rozciąganie, joga czy kilkuminutowa medytacja pomogą Ci się rozbudzić, a także wprowadzi Cię w lepszy nastrój. Nawet chwilowa aktywność po spaniu pobudza krążenie, dzięki czemu poczujesz się bardziej energiczna!
Zobacz też: Sylwestrowa sałatka z figą i fetą