Powiększenie ust kwasem hialuronowym. Wszystko co musisz wiedzieć!
Zabieg cieszy się popularnością wśród kobiet w różnym wieku i nie tylko wśród tych z małą czerwienią wargową. Ma on bowiem wiele innych zalet poza samym powiększeniem ust, tj. nawilżenie czy delikatna zmiana koloru ust.
Zobacz też: Jak optycznie powiększyć usta makijażem?
Jak wygląda zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?
Zabieg trwa od 15 do 30 minut i jego efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Wykonuje się go pod znieczuleniem wykorzystując maść znieczulającą. Możliwe jest również zastosowanie znieczulenia stomatologicznego, jeśli pacjentka jest bardziej wrażliwa na ból. Zabieg powinien być wykonywany przez specjalistę. Przed rozpoczęciem powinien zostać przeprowadzony wywiad lekarski i ocena stanu skóry. Ważne jest również przedyskutowanie z lekarzem swoich oczekiwań dot. końcowego efektu wizualnego. Należy jednak pamiętać, że opuchlizna po zabiegu może utrzymywać się nawet do 2 tygodni, więc dopiero wtedy zobaczymy finałowy efekt. Kwas hialuronowy można podawać liniowo lub z wykorzystaniem coraz popularniejszej techniki mikro-droplet. Najbardziej popularne jest podanie na jednej wizycie 1ml kwasu hialuronowego, jednakże można zmniejszyć tę ilość do 0,5ml. Po zabiegu lekarz powinien przeprowadzić masaż ust.
Zobacz też: Jak dbać o rzęsy, żeby nie wypadały i były dłuższe?
Przeciwwskazania do zabiegu
Zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym nie wykonuje się u osób:
- mających jakąkolwiek infekcję, w tym opryszczkę, przeziębienie, zakażenie dróg moczowych,
- w trakcie leczenia stomatologicznego (zaleca się pacjentom odczekanie minimum 2 tygodni od jego zakończenia – to samo dotyczy piaskowania czy wybielania zębów),
- z nieuregulowanymi chorobami ogólnoustrojowymi, tj. cukrzycą czy nadciśnieniem tętniczym,
- leczonych onkologicznie,
- zażywających narkotyki,
- w ciąży bądź karmiących piersią,
- z zaburzeniami krzepnięcia.
Zobacz też: Makijaż do szkoły. Lekki, szybki i naturalny!
Skutki uboczne zabiegu powiększania ust
Najgroźniejszym powikłaniem jakie może wystąpić jest martwica skóry i błony śluzowej. Najczęściej wynika ze złego podania preparatu, tj. do tętniczki końcowej, która prowadzi do zablokowania dowozu tlenu przez krew do wybranego obszaru. W takim przypadku należy od razu skontaktować się z lekarzem, który zabieg wykonywał. Powinien dokonać hialuronidazy (rozpuszczenia kwasu hialuronowego), podać leki przeciwpłytkowe i naczyniorozszerzające. Objawami, które mogą wskazywać na to zdarzenie to ból, zasinienia, zaburzenia czucia okolicy poddanej zabiegowi. Do naturalnych objawów zalicza się siniaki i opuchliznę w okolicy ust. Może również dojść do reakcji alergicznej, niektóre z nich wymagają wizyty lekarskiej.
Zobacz też: Domowa odżywka na zagęszczenie brwi z olejkiem rycynowym
Zalecenia po zabiegu
Wobec tego, że kwas podrażnia tkanki i ściąga wodę z okolicznych struktur, naturalne jest pojawienie się obrzęku. W takim przypadku możemy stosować zimne okłady. Nie ma przeciwskazań do nakładania makijażu. Należy jednak pamiętać, że do 24h po wykonaniu zabiegu nie powinno się palić papierosów i wyrobów tytoniowych, pić alkoholu, uprawiać sportu oraz latać samolotem. Kontrola lekarska powinna nastąpić ok. 14 dni po zabiegu.
Zobacz też: Chcesz mieć rzęsy jak firanki? Użyj zielonej herbaty!