Jaki wpływ na kobiecy organizm ma orgazm?
Dzisiaj, 21 grudnia obchodzimy Dzień Orgazmu. Święto ma na celu rozpowszechnianie świadomości, że uniesienie podnosi utrzymanie organizmu w zdrowiu. Jaki wpływ ma orgazm na organizm kobiety?
Zobacz też:
Najpiękniejsze cytaty o orgazmie
Czym jest orgazm?
Orgazm, czyli inaczej szczytowanie, to ”kulminacyjna faza podniecenia seksualnego, która wiąże się z odczuwaniem silnej rozkoszy”. Jest niesamowicie przyjemny i dążą do niego wszyscy ludzie aktywni seksualnie.
Zobacz też:
Orgazm łechtaczkowy, pochwowy, analny… ile istnieje rodzajów orgazmu?
Wpływa orgazmu na kobiecy organizm
#1 Hormony szczęścia
Gdy kobieta dostaje orgazmu w organizmie dochodzi do większej produkcji endorfin, czyli hormonów szczęścia. To sprawia, że dostajemy zastrzyk energii oraz zmniejsza się ryzyko zachorowania na depresję.
Zobacz też
Samotność – od niej blisko do depresji
#2 Narządy i układy
Orgazm ma również świetny wpływ na narządy i układy w organizmie. Gdy do niego dochodzi bije szybciej, oddech przyśpiesza, mięśnie się napinają i pojawiają się rytmiczne skurcze miednicy. Dzięki temu dotleniamy nasz organizm.
Zobacz też
Najpiękniejsze cytaty o seksie
#3 Infekcje
Wiele badań ukazuje również, że kobiety powinny regularnie przeżywać orgazm. To wpływa bardzo korzystnie na układ płciowy, ponieważ zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji narządów płciowych.
Zobacz też
Antykoncepcja – dlaczego warto ją stosować?
#4 Układ moczowy
Kolejnym wpływem orgazmu na kobiecy organizm jest jego świetna poprawa funkcjonowania układu moczowego. Gdy dostajemy go regularnie zmniejszamy ryzyko problemów moczowych oraz nietrzymania moczu.