Kwas hialuronowy – najlepszy wypełniacz zmarszczek?

 • Dodał(a) Oktawia
 • 12 czerwca 2017 10:17:49 CEST
 • 2 komentarze
 • 61 wyświetleń

Zmarszczki u niektórych kobiet mogą pojawiać się nawet po dwudziestce. W tym czasie widoczne są przede wszystkim zmarszczki mimiczne, ale wtedy, gdy skóra wystawiona jest na działanie niekorzystnych czynników, na przykład promieniowania UV, także mogą być widoczne na nich oznaki starzenia. W takich przypadkach stosowanie kosmetyków przeciwzmarszczkowych nie zawsze przyniesie oczekiwany efekt. Trzeba działać skuteczniej i najlepiej wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej.

W gabinetach medycyny estetycznej możemy skorzystać z szeregu różnych zabiegów na twarz oraz na ciało. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się zabiegi anti-aging, czyli przeciwstarzeniowe, które pozwalają wymagać ze skóry efekty upływającego czasu. Jednym z często stosowanych wtedy specyfików jest kwas hialuronowy. Dzięki niemu możemy szybko i skutecznie wypełnić zmarszczki i zrewitalizować skórę, aby wyglądała młodo i promiennie.

Kwas hialuronowo (HA) – co to jest?

Z pewnością każda kobieta interesująca się kosmetykami zdaje sobie sprawę z tego, czym jest kwas hialuronowy, który w skrócie określany jest jako HA. Jest to substancja występująca nie tylko w skórze człowieka, ale również w innych organizmach, nawet w bakteriach. Posiada zdolność do wiązania cząsteczek wody i potrafi łączyć włókna strukturalne w skórze, dlatego odpowiada za jej elastyczność, sprężystość i jędrność.

Niestety, z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze zaczyna maleć. W związku z tym staje się ona bardziej podatna na wiotczenie oraz powstawanie zmarszczek. Uzupełnienie jej w kwas hialuronowy pozwala wobec tego na zachowanie jej atrakcyjnego wyglądu na dłużej.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest jednym ze składników kosmetyków i odpowiada on wtedy za nawilżenie skóry, ale zauważalne efekty przeciwzmarszczkowe możemy uzyskać dopiero wtedy, gdy zostanie on dostarczony głębiej.

Dostępne w gabinetach medycyny estetycznej wypełnianie zmarszczek i modelowanie twarzy kwasem hialuronowym jest zabiegiem, który pozwala na szybką poprawę stanu skóry.

Efekt utrzymuje się od 9-12 miesięcy po zabiegu, ponieważ preparaty kwasu hialuronowego po tym czasie ulegają wchłonięciu. wówczas zabieg możemy powtórzyć.

Gdzie skorzystać z zabiegu i ile to kosztuje?

Ceny wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym są przystępne i zależą od ilości podanego preparatu.

Do skorzystania z zabiegów wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym oraz z użyciem innych metod zaprasza Klinika Medycyny i Ginekologii Estetycznej „Bona Dea” działająca w Krakowie. Więcej informacji o zabiegach znajdziemy na stronie internetowej pod tym adresem.

 

2 komentarze
 • Lakotka oraz Agnieeszka lubią to
 • Lakotka
  Lakotka Jestem jedną z tych "szczęściar" u których zmarszczki pojawiły się bardzo wcześnie. Od pewnego czasu, nie ukrywam intensywnie zastanawiam sie co z tym fantem zrobić
  12 czerwca
 • Agnieeszka
  Agnieeszka A ja ciągle sobie obiecuję, że zacznę odkładać na zabieg który odświeżyłby moją buzię i szyję. Niby takie zabiegi są już dostępne i dla przeciętnie zarabiającej kobiety ale jakoś ciągle wskakują inne wydatki...
  12 czerwca