Kwas hialuronowy – najlepszy wypełniacz zmarszczek?

 • Posted by Oktawia
 • June 12, 2017 10:17 AM CEST
 • 5 comments
 • 765 views

Zmarszczki u niektórych kobiet mogą pojawiać się nawet po dwudziestce. W tym czasie widoczne są przede wszystkim zmarszczki mimiczne, ale wtedy, gdy skóra wystawiona jest na działanie niekorzystnych czynników, na przykład promieniowania UV, także mogą być widoczne na nich oznaki starzenia. W takich przypadkach stosowanie kosmetyków przeciwzmarszczkowych nie zawsze przyniesie oczekiwany efekt. Trzeba działać skuteczniej i najlepiej wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej.

W gabinetach medycyny estetycznej możemy skorzystać z szeregu różnych zabiegów na twarz oraz na ciało. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się zabiegi anti-aging, czyli przeciwstarzeniowe, które pozwalają wymagać ze skóry efekty upływającego czasu. Jednym z często stosowanych wtedy specyfików jest kwas hialuronowy. Dzięki niemu możemy szybko i skutecznie wypełnić zmarszczki i zrewitalizować skórę, aby wyglądała młodo i promiennie.

Kwas hialuronowo (HA) – co to jest?

Z pewnością każda kobieta interesująca się kosmetykami zdaje sobie sprawę z tego, czym jest kwas hialuronowy, który w skrócie określany jest jako HA. Jest to substancja występująca nie tylko w skórze człowieka, ale również w innych organizmach, nawet w bakteriach. Posiada zdolność do wiązania cząsteczek wody i potrafi łączyć włókna strukturalne w skórze, dlatego odpowiada za jej elastyczność, sprężystość i jędrność.

Niestety, z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze zaczyna maleć. W związku z tym staje się ona bardziej podatna na wiotczenie oraz powstawanie zmarszczek. Uzupełnienie jej w kwas hialuronowy pozwala wobec tego na zachowanie jej atrakcyjnego wyglądu na dłużej.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest jednym ze składników kosmetyków i odpowiada on wtedy za nawilżenie skóry, ale zauważalne efekty przeciwzmarszczkowe możemy uzyskać dopiero wtedy, gdy zostanie on dostarczony głębiej.

Dostępne w gabinetach medycyny estetycznej wypełnianie zmarszczek i modelowanie twarzy kwasem hialuronowym jest zabiegiem, który pozwala na szybką poprawę stanu skóry.

Efekt utrzymuje się od 9-12 miesięcy po zabiegu, ponieważ preparaty kwasu hialuronowego po tym czasie ulegają wchłonięciu. wówczas zabieg możemy powtórzyć.

Gdzie skorzystać z zabiegu i ile to kosztuje?

Ceny wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym są przystępne i zależą od ilości podanego preparatu.

Do skorzystania z zabiegów wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym oraz z użyciem innych metod zaprasza Klinika Medycyny i Ginekologii Estetycznej „Bona Dea” działająca w Krakowie. Więcej informacji o zabiegach znajdziemy na stronie internetowej pod tym adresem.

 

5 comments
 • Lakotka and Agnieeszka like this
 • Agnieeszka
  Agnieeszka A ja ciągle sobie obiecuję, że zacznę odkładać na zabieg który odświeżyłby moją buzię i szyję. Niby takie zabiegi są już dostępne i dla przeciętnie zarabiającej kobiety ale jakoś ciągle wskakują inne wydatki...
  June 12, 2017
 • Karolaa
  Karolaa Mam w sumie niewiele lat ale z czoła dumna nie jestem. Nie wiem czy zbyt często je marszczyłam czy po prostu taka jego uroda ale pojawiają sie na nim brzydkie zmarszczki. Tylko pytanie. Botoks czy kwas? Czy konsultacja w gabinecie medycyny estetyczej jest płatna?
  July 4, 2017
 • Dyka
  Dyka Karolaa, moją bolączką też jest czoło. Botoksu chyba bym sie bała bo słyszałam, że rozleniwia mięśnie i jak jego działanie ustępuje to jest jeszcze gorzej niż przed zabiegiem.
  July 6, 2017
 • Zosia
  Zosia Ponoć wypełniacze lepsze niż botoks. W moim wieku już powoli trzeba brać pod uwagę dobrodziejstwa które oferuje medycyna estetyczna.
  July 27, 2017