Czy depilacja laserowa jest dla Ciebie?

 • Posted by Oktawia
 • August 16, 2016 4:07 PM CEST
 • 2 comments
 • 6,677 views

 

Przez kilka ostatnich lat zabieg depilacji laserowej zyskuje coraz większą popularność. Nic dziwnego - na rynku pojawiły się nowsze, bezpieczniejsze i skuteczniejsze lasery wykorzystywane do zabiegów, a zalety tej metody pozbycia się niechcianego owłosienia są niepodważalne. Postaramy się odpowiedzieć na pytania czy warto zainteresować się zabiegiem depilacji laserowej i dla kogo właściwie jest on przeznaczony.

Od innych metod usuwania niechcianego owłosienia, depilacja laserowa różni się przede wszystkim jedną zasadniczą cechą - jej efekty są trwałe. Co prawda, aby w pełni cieszyć się efektami, potrzeba kilku zabiegów wykonanych w odpowiednich odstępach czasu, jednak po ich przeprowadzeniu możemy cieszyć się gładką skórą do końca życia. Już po pierwszym zabiegu odrastające włoski będą delikatniejsze i mniej widoczne. Bez wątpienia depilacja laserowa przeznaczona jest więc dla każdego, kto ceni sobie wygodę i oszczędność czasu.

Niektóre metody pozbycia się włosków - szczególnie golenie - często są przyczyną złego wyglądu skóry. Podrażnienia, zaczerwienienia czy wrośnięte włoski nie wyglądają estetycznie i są zmorą wielu kobiet. Posiadaczki wrażliwej skóry powinny zainteresować się więc depilacją laserową, która daje szansę na pozbycie się tych problemów.

Użycie wosku czy elektrycznego depilatora jest odradzane osobom, które mają skórę naczynkową. Te metody mogą być przyczyną powstawania nowych „pajączków”. Jeżeli masz kłopoty z pękającymi naczynkami – zainteresuj się bliżej depilacją laserową.

Zabieg depilacji laserowej kierowany jest nie tylko dla kobiet, często korzystają z niego również mężczyźni. Może być on pomocny szczególnie panom, którzy mają kłopot z nadmiernym owłosieniem na plecach, ramionach czy karku.

Depilacja laserowa wykonana najwyższej jakości sprzętem jest bezpieczna i prawie bezbolesna. Jest więc świetnym rozwiązaniem dla osób mało odpornych na ból odczuwalny przy depilacji woskiem czy depilatorem elektrycznym.

Pamiętać jednak należy o liście przeciwwskazań do zabiegu. Są to m.in. ciąża, przebyte w niedawnym czasie zabiegi chirurgiczne, aktywne infekcje skórne i uszkodzenia skóry, rozrusznik serca. Depilację laserową wykluczają także choroby: epilepsja i cukrzyca, oraz przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi i fotouczulających. Pamiętać także należy, że fotouczulające mogą być niektóre zioła - np. dziurawiec. Co ciekawe, zabieg jest też niewskazany jeżeli na naszej skórze jest świeża opalenizna, dlatego na kilka tygodni przed nim lepiej unikać słońca.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości czy możesz poddać się zabiegowi depilacji laserowej, skonsultuj się z doświadczonym kosmetologiem.

 

Artykuł przygotowany razem z warszawską kliniką urody Beauty Duty.

 

2 comments
 • Natyczka
  Natyczka Długi czas pozbywałam się włosków na nogach tradycyjnie czyli goląc lub też poddając się woskowaniu. Nogi nie wyglądały dobrze bo obie metody podrażniały mi skórę. Tak mam, niestety. Nim nieestetyczne podrażnienia się wygoiły już były kolejne włoski które...  more
  August 17, 2016 - 2 like this
 • nonna
  nonna Natyczka a ile powtórzeń robiłaś?
  August 17, 2016 - 1 likes this