Najczęstsze błędy w pielęgnacji włosów. Sprawdź, czy ich nie popełniasz
Zarówno do pielęgnacji twarzy, jak i włosów mogą wkraść się błędy, które bardzo utrudniają osiągnięcie zamierzonego efektu.
Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, że robimy coś nie tak. Sprawdź, jakie błędy najczęściej popełniają kobiety – dzięki temu będziesz wiedziała, jakich zachowań unikać.
Zobacz też: Proste włosy bez prostownicy – czy to w ogóle możliwe?
Nie martw się – błędy zdarzają się nawet najlepiej zorientowanym kobietom. Warto jednak wiedzieć, co często robimy nie tak – dzięki temu może uda się uniknąć uszkodzeń, jakie moga spowodować negatywne zachowania w pielęgnacji.
Przedstawiamy listę najczęściej popełnianych błędów w pielęgancji włosów:
Kosmetyki niedobrane do typu włosów
Uniwersalne szampony i odżywki nie sprawdzą się u każdego. Większość kobiet potrzebuje nieco bardziej specjalistycznych produktów, które są przeznaczone do konkretnego typu włosa. Warto poświęcić większą uwagę składom kosmetyków i wyeliminować te składniki, które nam nie służą.
Używanie gumek do włosów z metalowymi elementami
Zdecydowanie lepiej sprawdzą się grubsze gumki typu “scrunchie”. Cienkie gumeczki z metalowymi elementami nie tylko wyrywają włosy, ale mogą również powodować ich uszkodzenie na całej długości.
Niestosowanie masek i odżywek
To kluczowy błąd, który często popełniamy, gdy dopiero zaczynamy przygodę z pielęgnacją włosów. Wiele kobiet uważa, że wystarcza im sam szampon – w rzeczywistości jednak odżywka również zalicza się do tzw. “niezbędnego minimum”.
Mycie zbyt gorącą wodą
Mogłoby się wydawać, że mycie włosów to prosta czynność, którą każda z nas ma opanowaną. Okazuje się jednak, że w tej kwestii także można popełnić kilka błędów – nie tylko w technice mycia, ale nawet w… temperaturze wody. Do mycia włosów najlepiej sprawdzi się letnia woda – nigdy gorąca!
Suszenie włosów gorącym nawiewem
Oczywiście – włosy w ten sposób szybciej wyschną, ale i szybciej ulegną zniszczeniu. Suszenie kosmyków gorącym nawiewem jest dozwolone, ale tylko w wyjątkowych sytuacjach. Na co dzień lepiej przeznaczyć na ten zabieg nieco więcej czasu i wykorzystać chłodny nawiew.