Zaskórniki. Jak sobie z nimi radzić?

Zaskórniki, czyli inaczej wągry, to niezapalne wykwity skórne. Mogą one pojawić się w okresie dorastania, podczas trądziku lub w dorosłym życiu, gdy stosujemy złą pielęgnację twarzy. Jak leczyć cerę z zaskórników? Czy jesteśmy w stanie pozbyć się ich w warunkach domowych?
Zobacz też:
Twoja wieczorna rutyna. Pielęgnacja skóry twarzy krok po kroku
Zaskórniki – czemu powstają?
Zaskórniki powstają na cerze, gdy gruczoły łojowe nadprodukują tłuszcz, a naskórek nieprawidłowo się złuszcza. Gdy sebum na naszej buzi jest w zwiększonej ilości zatyka ujścia mieszków włosowych i powoduje dwa rodzaje zaskórników: otwarte i zamknięte.
Takie sytuacje występują zazwyczaj podczas trądziku. Jednak niewłaściwa pielęgnacja również sprzyja ich tworzeniu. Produkty, które mają tendencję do zapychania porów, natychmiast sprawią, że zaskórniki pojawią się na cerze.
Zobacz też:
Jak dbać o usta? Codzienna pielęgnacja
Jak pozbyć się zaskórników w domu?
Warto pamiętać, że przy każdych zmianach skórnych warto udać się do lekarza dermatologa, który w najlepszy sposób dobierze leczenie i pielęgnacje. Zaskórniki jednak możemy spróbować zwalczyć w domu za pomocą prostych sposobów. Jakich?
Zobacz też:
Jak radzić sobie z przebarwieniami skóry?
#1 Stosowanie toniku
Aby pozbyć się zaskórników powinniśmy do naszej codziennej pielęgnacji dodać stosowanie toniku. Najlepiej, aby był on oczyszczający i łagodzący. Sprawi on, że pozbędziemy się nadmiaru sebum z naszej skóry.
Zobacz też:
Maseczki do twarzy. Przepisy na wykonanie ich w domu
#2 Codzienny demakijaż
Gdy na codzień malujemy się, warto pamiętać aby zawsze przed snem zmyć makijaż. Nie wolno go zostawiać na noc, ponieważ jego resztki bardzo mocno zapchają nam pory i pojawią się zaskórniki. Pamiętajmy, że demakijaż powinien być zrobiony porządnie, ale delikatnie, aby nie podrażnić skóry.
Zobacz też:
Wieloetapowe oczyszczanie twarzy
#3 Peelingi
Dużo osób zapomina o tym, jak ważny jest peeling w codziennej pielęgnacji. Jego regularne stosowanie pomaga przyśpieszyć proces złuszczania naskórka, co zapobiega zbieraniu się sebum w gruczołach łojowych. Pamiętajmy, aby wykonywać go delikatnie, aby nie podrażnić skóry.
Zobacz też:
Peeling do twarzy i ciała. Domowy przepis