Ugryzienie komara. Jak je wyleczyć i złagodzić?

Komary to zdecydowanie jedne z najbardziej uciążliwych insektów, które występują w Polsce. Wszystko dlatego, że gdy nas ugryzą, na skórze pojawia się silnie swędząca gulka. Jak je wyleczyć i złagodzić występujące objawy?
Zobacz też:
Krem z mocznikiem – właściwości
Ugryzienia komara – leczenie
Warto zaznaczyć, że to komarzyce gryzą i karmią się ludzką krwią. W zależności od tego, czy mamy reakcje alergiczną na ślinę komara, ugryzienie jest mniej lub bardziej uciążliwe. Główne objawy mu towarzyszące to:
- opuchlizna,
- zaczerwienienie,
- charakterystyczny, swędzący bąbel w miejscu ukłucia,
- dolegliwości bólowe.
Zobacz też:
Dlaczego paznokcie się łamią? Porady na odżywienie płytki paznokcia
Warto zaznaczyć jednak, że bycie pogryzionym przez komary nie jest groźne dla zdrowia człowieka, a wszelkie nieprzyjemne objawy mijają po kilku dniach. Niestety w wielu przypadkach uczucie swędzenia jest tak silne, że warto próbować łagodzić go naturalnymi metodami.
Aby wyleczyć i złagodzić takie objawy jak obrzęk, świąd i zaczerwienienie, powinniśmy używać produktów, które mają właściwości łagodzące oraz chłodzące. Jeśli mamy możliwość zastosowania żelu z aloesu, warto nim posmarować bąble, gdyż regeneruje skórę, likwiduje stany zapalne, nawilża i łagodzi ukąszenia owadów.
Zobacz też:
Mononukleoza. Czym jest ”choroba pocałunków”?
Świetnie sprawdzi się również:
- kompres z liścia białej kapusty, który nakładamy na pogryzienia,
- przemywanie miejsca ukąszenia octem lub spirytusem salicylowym,
- okłady z kostek lodu.
Wszystkie te sposoby sprawią, że uczucie swędzenia minie. Dodatkowo znacznie zmniejszy się opuchlizna i stan zapalny skóry, Dodatkowo skóra szybko się zregeneruje, dzięki czemu nie zostaną na niej ślady po ugryzieniu.