Jak działa wszywka alkoholowa Warszawa?

Wszywka alkoholowa wpływa na emocje takie jak strach, lęk, wstręt czy odrzucenie. Sprawia ona, że osoby uzależnione boją się sięgnąć po alkohol z obawy przed doświadczeniem negatywnych dolegliwości. Osoby, które skosztowały alkoholu podczas terapii Esperalem odczuwać mogą wstręt do tej substancji. Wszywka alkoholowa Warszawa z https://gabinetchirurgiczny.com/ działa na zasadzie terapii awersyjnej.
Jak przygotować się do zabiegu podskórnego podania wszywki alkoholowej?
Zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowania. Aby móc przystąpić do zabiegu należy przestrzegać dwóch głównych zasad:
- należy zachować stan trzeźwości podczas w dniu zabiegu
- nie należy spożywać alkoholu na mniej niż dwanaście godzin przed zabiegiem
Przed przystąpieniem do zabiegu, lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad lekarski. Jego celem jest zebranie niezbędnych informacji na temat ogólnego stanu zdrowia pacjenta, jego schorzeń oraz przyjmowanych leków. Wywiad lekarski służy również wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.
Jak wygląda zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej?
Zabieg ten odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Dzięki jego zastosowaniu, zabieg jest całkowicie bezbolesny dla pacjenta. Jest to prosta i mało inwazyjna procedura medyczna, która przeprowadzana jest w sterylnych warunkach z zachowaniem zasad aseptyki przez doświadczonego lekarza chirurga.
Po podaniu znieczulenia, specjalista przystępuje do pracy. Wykonuje on nacięcie w okolicy łopatek lub pośladków. Umożliwia to podpowięziowe podanie od ośmiu do dziesięciu jałowych tabletek, które zawierają substancję czynną. Nazwa substancji czynnej to disulfiram. Odpowiada ona za blokowanie rozkładu alkoholu w organizmie. Lekarz operuje skalpelem tak, aby blizna po zabiegu była jak najmniejsza. Po zakończonej procedurze umieszczania Esperalu w ciele pacjenta, lekarz zakłada szwy. Szwy w zależności od wybranego pakietu mogą być rozpuszczalne lub nierozpuszczalne. W przypadku zastosowania tych drugich, pacjent musi zgłosić się na ich zdjęcie po upływie około dwóch tygodni.
Jak postępować po zabiegu podskórnego podania wszywki alkoholowej?
Po zabiegu pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu oraz wykonywania codziennych obowiązków, a także aktywności zawodowej. Zabieg ten nie wymaga rekonwalescencji ani hospitalizacji. Zaleca się jednak, aby przez okres około dwóch tygodni pacjent nie podejmował się aktywności fizycznej. Wszywka alkoholowa jest substancją bezpieczną dla organizmu. Nie wywołuje ona żadnych dodatkowych dolegliwości czy objawów. Charakterystyczne objawy występują w momencie spożycia alkoholu. Esperal nie wpływa na postrzeganie, uwagę czy koncentrację, dlatego osoby posdiadające wszywkę alkoholową mogą prowadzić samochód oraz podejmować się wykonywania różnych aktywności zawodowych.
Jak działa wszywka alkoholowa?
Wszywka alkoholowa, która zaszyta została w organizmie, stale wydziela do krwioobiegu substancję czynną. Odpowiada ona za blokowanie metabolizmu alkoholu. Aby to zrozumieć, najpierw powinniśmy wiedzieć jak wygląda rozkład alkoholu we krwi.
Dostarczony do organizmu etanol musi zostać rozłożony do prostszej postaci. Dzieje się to dzięki dehydrogenazie alkoholowej, która rozklada złożony etanol do postaci aldehydu octowego. Należy pamiętać, że aldehyd octowy jest substancją szkodliwą dla organizmu. Jego powstanie aktywuje enzym, który odpowiada za stymulację procesu dehydrogenazy aldehydowej. W jej wyniku aldehyd octowy rozkładany jest do prostej postaci kwasu octowego.
W momencie, w którym jednostka posiada wszywkę alkoholową zajście całego opisanego wyżej procesu jest niemożliwe. Etanol rozłożony zostaje do postaci aldehydu octowego, jednak następnie disulfiram (substancja czynna) blokuje działanie enzymu,, który odpowiada za aktywację procesu dehydrogenazy aldehydowej. Oznacza to, że szkodliwy aldehyd octowy ie może zostać rozłożony do prostszej postaci. Jego nagromadzenie się w organizmie wywołuje występowanie nieprzyjemnych objawów silnego zatrucia alkoholowego.
Co się stanie po spożyciu alkoholu podczas posiadania wszywki alkoholowej?
Decydując się na zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej należy pamiętać, że wiążę się to z całkowitym zakazem spożywania alkoholu. Złamanie tego zakazu jest jednoznaczne z poniesiem negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Jednostka już w ciągu kilku minut od konsumpcji odczuwa silne i nieprzyjemne objawy. Dolegliwości wystąpią za każdym spożyciem alkoholu maksymalnie do dziesięciu minut od spożycia alkoholu.
Charakterystyczne dolegliwości to:
- ból głowy
- zawroty głowy
- kołatanie serca
- skoki ciśnienia
- przyśpieszona akcja serca
- uczucie niepokoju
- uczucie lęku
- zaczerwieniona skóra twarzy
- potliwość
- duszności
- drgawki
- drżenie mięśni
- nudności
- wymioty
- biegunka
- i inne
Objawy te mogą nieprzerwanie utrzymywać się aż do kilkunastu godzin. Są bardzo silne, nieprzyjemne i frustrujące. Należy pamiętać, że im większa dawka alkoholu tym silniejsze i dłużej utrzymujące się nieprzyjemne dolegliwości silnego zatrucia alkoholowego.
W przypadku spożycia znacznych ilości alkoholu należy liczyć się z możliwością wystąpienia nieodwracalnych zmian w organizmie. Mowa tutaj o marskości wątroby, zapaści czy zgonie jednostki. Śmierć jednostki zdarza się relatywnie rzadko i wymaga spożycia bardzo dużych ilości alkoholu.
Osoby, które cierpią na cukrzycę, epilepsję, choroby serca czy choroby układu oddechowego mają całkowity zakaz spożywania alkoholu. Jego złamanie skutkować może pogorszeniem się ich stanu zdrowia. i rozwojem choroby.
Czy wszywka alkoholowa leczy chorobę alkoholową?
Należy pamiętać, że wszywka alkoholowa nie jest samodzielną metoda leczenia choroby alkoholowej. Wspomaga ona leczenie uzależnienia od alkoholu, jednak nie ma działania terapeutycznego czy leczniczego.
Wszywka alkoholowa działa na zasadzie terapii awersyjnej. Opiera się na emocjach – strachu i lęku przed sięgnięciem po alkohol, aby nie doznać przykrych dolegliwości oraz wstrętu i awersji do alkoholu po doświadczeniu przykrych konsekwencji. Należy pamiętać, że osoby posiadające wszywkę alkoholową nadal odczuwają silny głód alkoholowy. Prawdopodobnie nie sięgną po alkohol z obawy przed silnymi dolegliwościami a nie ze względu na zrozumienie negatywnego wpływu alkoholu na ich organizm.
Przeciwnicy stosowania wszywki alkoholowej podkreślają, że istnieje duże ryzyko, że po zakończonym działaniu Esperalu, jednostka wróci do nałogu. Działanie wszywki alkoholowej porównują oni do kata, który stoi nad głową i który uderzy za każdym razem, gdy jednostka złamie zasady, czyli spożyje alkohol. Wraz z zakończonym działaniem Esperalu kat znika az nim i konsekwencje spożywania alkoholu.
Zaleca się, aby wraz z rozpoczęciem terapii Esperalem rozpocząć równolegle terapię leczenia uzależnień. Praca nad swoim życiem pomoże wydłużyć okres trzeźwości i osiągnąć spokój we własnym życiu.