Jak pozbyć się cellulitu przed wczasami?

  • Posted by Oktawia
  • July 16, 2019 1:28 PM CEST
  • 0 comments
  • 168 views

Zbliża się okres wakacyjnych wyjazdów. Zapewne wiele z nas chciałoby wyglądać podczas tych eskapad jak najlepiej. Przeszkodą może być cellulit – nadmiar tłuszczu zgromadzonego pod skórą lub też zatrzymanej w organizmie wody. Przyczyny jego powstawania są różne: nadwaga, brak ruchu, zaburzony przepływ krwi w tkance podskórnej, zaburzenia hormonalne lub też zaburzenia metabolizmu tłuszczów. Problem ten jest powszechny wśród kobiet, ale jak sobie z nim radzić?

Jeżeli mamy do czynienia z początkowymi zmianami możemy spróbować odmienić swoją dietę – należy ograniczyć spożywanie smażonych potraw, białego pieczywa, a także cukru oraz soli (ta ostatnia zatrzymuje wodę w organizmie). Jedzmy za to jak najwięcej warzyw i owoców - błonnik i witaminy (szczególnie witamina C) pomogą w walce z cellulitem.


Najbardziej pewnymi metodami są jednak zabiegi wykonywane w renomowanych salonach kosmetycznych lub klinikach urody. Jednym z bardziej skutecznych jest zabieg wyszczuplający i ujędrniający Trilipo™ Legend™ wykorzystujący trójpolarną falę radiową. Polega on na jednoczesnym stymulowaniu skóry, tkanki podskórnej oraz mięśni. Do jego przeprowadzania używa się głowicy, która doprowadza do głębokiego rozgrzania warstw skórnej i tłuszczowej, co przyspiesza naturalny metabolizm tłuszczu z komórek. Po serii 6-8 takich zabiegów (każdy trwa ok. 40 minut) odczujemy znaczną poprawę wyglądu skóry oraz efekt wymodelowania sylwetki.

Innym cenionym zabiegiem jest endermologia Lipomassage™LPG. Dzięki stymulacji komórek uaktywniony zostaje proces lipozy (uwalniania komórek tłuszczowych). Powoduje to redukcję cellulitu oraz wyszczuplenie i ujędrnienie skóry. Do każdego przypadku dobiera się indywidualnie odpowiedni program – różny dla odmiennych rodzajów cellulitu. Podciśnieniowy masaż wykonywany jest przez sterowane za pomocą komputera rolki masujące. Także w przypadku Lipomassage™, aby maksymalizować efekty, należy poddać się serii co najmniej 10 zabiegów (po 35 minut każdy).

Również stosowanie odpowiednich kosmetyków o działaniu antycellulitowym może poprawić krążenie oraz wspomagać procesy spalania tkanki tłuszczowej.

Podsumowując, dieta, nowoczesny sprzęt używany w klinikach urody do walki z niedoskonałościami naszego ciała oraz kosmetyki mogą nam skutecznie pomóc w walce z niechcianym cellulitem. Potem, jeśli pogoda dopisze, pozostaje już tylko cieszyć się słońcem na wymarzonym wakacyjnym wyjeździe.

Tekst opracowany przy współpracy z Kliniką Estetyki Ciała Beauty Duty.

0 comments