Sekrety piękna. Co zrobić, żeby rzęsy były dłuższe?

 • Posted by Oktawia
 • November 21, 2017 9:13 AM CET
 • 4 comments
 • 6,887 views

Długość rzęs zapisana jest w genach, ale bardzo często nie osiągają one swoich maksymalnych rozmiarów, ponieważ niewłaściwie je pielęgnujemy. Wpływ na prawidłowy wzrost rzęs ma wiele czynników. Jak sprawić, żeby rzęsy były długie i gęste?

Rzęsy są ważne nie tylko ze względu na to, że pięknie podkreślają nasze oczy. Nie da się zaprzeczyć, że są ważnym elementem makijażu. Jednak pełnią one również funkcję ochronną. Chronią przed przedostaniem się do oczu ciał obcych np. kurzu, pyłków, drobnych owadów. Natura dokładnie to wszystko zaplanowała, ale im krótsze rzęsy, tym słabsza ochrona. Także z tego powodu warto zadbać o kondycję rzęs i przyspieszyć ich wzrost.

Na początek warto zastanowić się, jaki wpływ na wzrost rzęs ma sposób, w jaki się z nimi obchodzimy. Najczęstsze czynniki zaburzające ich prawidłowy wzrost to:

• zapominanie o tym, że maskary również mają datę ważności,
• regularne osłabianie rzęs przedłużaniem lub zalotką,
• nieostrożny demakijaż np. pocieranie oczu wacikiem,
• ignorowanie konieczności zmywania make-upu.

Dopiero w momencie wyeliminowania wszystkich czynników, które szkodzą naszym rzęsom, możemy zabrać się za pielęgnację. Jeśli zależy nam na tym, że rzęsy były dłuższe, możemy działać na dwa sposoby (oba mają swoje zalety).

Optyczne wydłużenie rzęs

Większość metod opiera się na sztuczkach optycznych – faktycznie nie wpływamy na długość rzęs, ale staramy się je podkreślić innymi sposobami. Na takiej zasadzie działają maskary, które zwiększają objętość rzęs, przyciemniają je na końcach i unoszą. Taki sposobem na pierwszy rzut oka wydaje się, jakby rzęs było dwukrotnie więcej. Podobnie działają domowe metody np. olej rycynowy, który również przyciemnia rzęsy. Zalotka je podkręca, dzięki czemu są lepiej widoczne. A doklejanie sztucznych rzęs to najlepszy przykład tuszowania niedoskonałości.

Przyspieszenie wzrostu rzęs

Jakby na to nie patrzeć zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wzmocnienie rzęs i przyspieszenie ich wzrostu. Jak to zrobić? W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem są ogólnodostępne kuracje stymulujące wzrost.

Odżywki do rzęs mają tę zaletę, że nie maskują problemu, ale go rozwiązują. Wnikając bezpośrednio do mieszków włosowych mogą wzmacniać i pobudzać cebulki do większej aktywności. W efekcie rzęsy rosną szybciej, stają się dłuższe, grubsze i bardziej elastyczne. Dobra odżywka do rzęs zawiera wszystkie składniki odżywcze, które są potrzebne rzęsom oraz kompleks substancji stymulujących. To sprawia, że po kilku tygodniach regularnego stosowania takiego preparatu przed snem rzęsy są widocznie dłuższe i piękniejsze.

4 comments
 • Narcosie, Sloneczko86, and Hensive like this
 • Narcosie
  Narcosie Tak, dobra odżywka to klucz chociaż u mnie dużo dała też wymiana zalotki na taką która mniej uszkadzała odrastające włoski.
  November 21, 2017 - 2 like this
 • Sloneczko86
  Sloneczko86 Narcosie ja używam zalotki termicznej. Jest bardzo delikatna bo na wykończeniu ma gumeczkę a ponad to skuteczniej, na dłużej podwija rzęsy.
  November 21, 2017 - 1 likes this
 • Hensive
  Hensive Słoneczko86 a jakiej firmy? Gdzie kupiłaś?
  November 27, 2017 - 1 likes this
 • Sloneczko86
  Sloneczko86 Hensive, puściłam Ci odpowiedź ale ja nie wiem czy w tym wypadku marka ma jakieś znaczenie...
  November 27, 2017