Suchy kaszel w nocy – jak powstrzymać?

  • Posted by Oktawia
  • June 23, 2017 11:22 AM CEST
  • 1 comment
  • 381 views

Nie ma nic gorszego niż nieprzyjemny kaszel suchy pojawiający się w ciągu nocy. Najczęściej towarzyszy przeziębieniom oraz grypie, aby potem zmienić się w kaszel mokry. Gdy jednak na razie męczymy się z kaszlem suchym, warto zacząć działać, aby móc spokojnie przespać noc. Jakie leki sprawdzą się wtedy najlepiej?

W aptekach znajdziemy wiele różnych leków przeznaczanych na kaszel. Mają one głównie formę syropów oraz tabletek. Jeśli nie wiesz, co na suchy kaszel będzie najlepsze, w takim przypadku nie warto ufać reklamom – tutaj liczy się skuteczność działania oraz bezpieczeństwo.

Jak rozpoznać suchy kaszel?

Przede wszystkim wyróżnia się on brakiem wydzieliny z płuc, a także napadowym charakterem. Kaszlowi suchemu towarzyszy również drapanie w gardle, co powoduje, że jest on bardzo nieprzyjemny. Trudno go także zahamować, gdy już zaczniemy kaszleć, ponieważ podrażnione gardło nasila odruch kaszlu i sytuacja znowu się powtarza.

Naturalna pomoc w kaszlu suchym

W apteczce natury znajdziemy wiele sposób na suchy kaszel. Przede wszystkim dobre efekty przynoszą napary z dziewanny oraz picie siemienia lnianego, który tworzy ochronną warstwę na śluzówce dróg oddechowych. Również pomocna będzie ciepła herbata oraz inne ciepłe napoje, które ukoją gardło.

Co na kaszel suchy zakupimy w aptece?

Jeżeli nie wiesz, co na suchy kaszel kupić z apteki, wybierz specjalne leki na kaszel suchy, które dzięki swojemu składowi przynoszą szybką ulgę. Hamują one odruch kaszlu i łagodzą podrażnione gardło. Pamiętajmy o tym, aby na kaszel suchy nie wybierać leków na kaszel mokry czy tych uniwersalnych, czyli zarówno na kaszel mokry, jak i suchy, ponieważ nie przyniosą odpowiednich efektów.

Pamiętaj o nawilżeniu powietrza

Odruch kaszlu suchego nasila zbyt suche powietrze, które jest często problemem w okresie jesienno-zimowym. Warto wtedy stosować specjalne nawilżacze powietrza, które możemy zakupić w sklepach, ale możemy też wybrać bardziej ekonomiczne rozwiązanie, czyli na grzejniku umieścić namoczone w wodzie ręczniki.

1 comment
  • Natyczka, Jezyna, and Marokanka like this
  • Natyczka
    Natyczka Nie ważne ile czasu spędzę w klimatyzowanym pomieszczeniu czy aucie. Kończy się to zawsze tak samo, przykrym uczuciem w gardle i kaszlem. Z naturalnych metod działa na mnie zbawiennie tylko łyżeczka miodu ale to nie zawsze...
    June 23, 2017 - 1 likes this