Największe atrakcje Portugalii.

 • Dodał(a) Oktawia
 • 15 marca 2017 11:17:21 CET
 • 8 komentarzy
 • 22 164 wyświetlenia

Portugalia to piękny kraj, który jest pełen zabytkowych zamków i miasteczek, które zachwycą każdego turystę. Poznaj najciekawsze z nich.

Castelo de Óbidos

Zamek w Óbidos jest przez wiele osób uważany za najciekawsza atrakcję turystyczna Portugalii. Pierwsze zabudowania pochodzą z okresu rzymskiego, ale rozbudowywane były przez Maurów oraz Portugalczyków. Od 1210 roku zamek w Óbidos był tradycyjnym prezentem królów Portugalii dla ich nowo poślubionych żon, a obecność pary królewskiej przekładała się na szybki rozwój okolicy. Obecnie w zamku zlokalizowany jest hotel, w którym nocleg dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Zamek w Guimaraes

Guimares to zabytkowa miejscowość uznawana za kolebkę portugalskiej cywilizacji. Zamek Castelo de Guimaraes został wybudowany w średniowieczu na polecenie hrabiny Mumadona Dias i został zaplanowany jako forteca obronna przed najazdami Wikingów. Legenda głosi że to tutaj urodził się Alfons I Zdobywca, jeden z bardziej znanych królów portugalskich, a jego pomnik można podziwiać na dziedzińcu położonym nieopodal starego miasta, wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO.

Klasztor Hieronimitów oraz wieża Torre de Belem w Lizbonie

Klasztor Hieronimitów to doskonały przykład stylu manuelińskiego z jego fantazyjnymi zdobieniami orientalnymi oraz morskimi, inspirowanymi podróżami Portugalczyków, między innymi Vasco da Gamy, którego grobowiec znajduje się na terenie klasztoru. Klasztor stał się słynny między innymi dzięki Traktatowi Lizbońskiemu, który podpisano na jego terenie. W Lizbonie warto zwiedzić także wieżę Torre de Belem, z której rozciąga się widok na Ocean Atlantycki i dzielnicę Belem. Ciekawe opcje wycieczek do Portugalii można znaleźć na stronie www.itaka.pl

Klasztor w Batalha

Klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej, ufundowany przez króla Joao I w podzięce za zwycięską bitwę pod Aljubarrota, zachwyca gotycką architekturą w stylu manuelińskim. Budowa tej niesamowitej budowli trwała aż 200 lat, a obecnie budynek zachwyca piękną architekturą oraz możliwością zwiedzania bogato zdobionych grobowców fundatorów oraz Henryka Żeglarza, jednego z najsłynniejszych królów portugalskich.

Klasztor w Alcobaça

Cysterskie opactwo Mosteiro de Alcobaça to budowla ufundowana przez władcę Dom Afonso Henriquesa jako wyraz wdzięczności za zwycięstwo w bitwie pod Santarém. Klasztor to przykład pięknej gotyckiej architektury sakralnej oraz miejskiej. Do dzisiaj doskonale zachowała się część pomieszczeń i krużganków, po których chętnie spacerują turyści.

Pałac Narodowy Pena w Sintrze

Pałac Palacio Nacional da Pena to przykład portugalskiej architektury romantycznej. Od 1911 roku w zamku funkcjonuje muzeum, w którym można podziwiać doskonale zachowane apartamenty oraz widok na okolicę. Zamek został wpisany na listę UNESCO.

 

 

8 komentarzy
 • Antonina oraz tonietak lubią to
 • cjana
  cjana A z Portugalii już bliziuteńko do Maroka które zawsze chciałam odwiedzić.
  16 marca 2017
 • Eve
  Eve Jeszcze wiosny nie ma a tu już tak wakacyjnie :)
  19 marca 2017
 • Marokanka
  Marokanka Batalia, małe miasteczko. Przystanek rodzinny pensjonat, restauracja, maleńki kościółek, cukiernia, kilka sklepików, barów, miejscowi na ławeczkach… mogłoby się wydawać miejscowość jakich wiele w Portugalii. Jednak od tych innych różni ją ogromny klasztor...  więcej
  20 marca 2017
 • Mojra
  Mojra Wakacji..
  10 kwietnia 2017