Zabrakło Ci czasu żeby umyć głowę? Suchy szampon uratuje Cię z opresji!

 • Posted by Oktawia
 • October 13, 2015 2:01 PM CEST
 • 6 comments
 • 10,821 views

Suchy szampon to niezawodny kosmetyk, gdy chcemy ekspresowo i bez użycia wody odświeżyć nasze włosy. Sprawdzi się bardzo dobrze w przypadku osób, które cierpią na intensywne przetłuszczanie się włosów. Niektórzy z nas, myjąc włosy rano bądź wieczorem, już kolejnego dnia odczuwają, że są one nieświeże i oklapnięte. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi suchy szampon! Producenci coraz częściej zwracają uwagę na potrzeby swoich klientek i tworzą specjalne suche szampony np. dla posiadaczek ciemnych włosów. W przypadku blondu nie ma problemu z suchymi szamponami, gdyż zawarty w nich talk nie wpływa tak bardzo na kolor włosów, natomiast brunetki często musiały się natrudzić, aby na ich czuprynie nie pozostał biały osad. Obecnie nie ma z tym problemu, gdyż powstają suche szampony także dla posiadaczek ciemnych włosów!

Czy suchy szampon niszczy włosy?

Suchy szampon sam w sobie nie wpływa na stan włosów. Nie niszczy ich, ani nie wpływa na osłabienie. Jednak, tak jak wszystkich kosmetyków o lekkim działaniu wysuszającym z zawartością alkoholu, nie należy stosować go w zbyt dużych ilościach i bardzo często. Ma on służyć za doraźną pomoc na przetłuszczone włosy, a nie preparat stosowany niemal codziennie zamiast wody i zwykłego szamponu.

Jak działa suchy szampon?

Suchy szampon najczęściej zawiera w swoim składzie talk, który posiada właściwości absorbujące. Dzięki niemu pochłaniane jest nadmiar sebum, które najczęściej zostaje wyczesane razem z pozostałościami talku. Oprócz talku równie często w ich składzie występuje skrobia ryżowa o podobnym działaniu pochłaniającym substancję wytworzoną przez gruczoły łojowe.

Efekty wykorzystania suchego szamponu

 • Włosy są zauważalnie odświeżone, niemal jak po umyciu przy pomocy wody z klasycznym szamponem, efekt ten jednak utrzymuje się przez kilka godzin lub niekiedy nawet do dwóch dni.
 • Fryzura zauważalnie zwiększa swoją objętość, gdyż większość suchych szamponów nie tylko odświeża włosy, ale także dodaje im puszystości, jak na przykład suchy szampon Garnier.
 • Włosy są uniesione u nasady i odbite od głowy, a także zyskują lekkość.
 • Kosmyki są błyszczące niemal tak samo jak po myciu.

Jak używać suchego szamponu?

1. W pierwszej kolejności warto dokładnie rozczesać włosy, gdyż suchy szampon najlepiej rozprowadzać jest u nasady włosów przekładając ich kolejne pasma.

2. Najlepiej skupić się na czubku głowy i bokach przy uszach, gdyż tam włosy najbardziej się przetłuszczają.

3. Preparat należy dozować w odpowiedniej odległości od skóry głowy, zalecanej przez producenta.

4. Następnie należy spryskiwać skórę głowy, kolejno przekładając kolejne pasma włosów.

5. Po nałożeniu preparatu najlepiej pochylić głowę do przodu, jak w przypadku klasycznego mycia włosów i delikatnie wmasowywać suchy szampon w skórę głowy, może to potrwać do trzech minut. Dodatkowo można użyć jasnego ręcznika, który pomoże nam szybciej pozbyć się białych pozostałości po zastosowanym preparacie i jednocześnie się nie pobrudzi.

6. Następnie należy dokładnie wyczesać włosy, najlepiej przy użyciu gęstej szczotki, aby całkowicie pozbyć się pozostałości po suchym szamponie.

7. Po ich wyczesaniu należy pamiętać, aby dokładnie oczyścić, a nawet umyć szczotkę, ponieważ może na niej pozostać biały osad.

8. W przypadku brunetek i pozostałych kobiet o włosach ciemniejszych niż blond wskazane jest użycie suchego szamponu przeznaczonego specjalnie do tego typu włosów.

9. Niewątpliwą zaletą suchego szamponu jest jego błyskawiczne działanie. Natychmiast po aplikacji włosy są tak samo świeże jak bezpośrednio po ich umyciu. Po jego użyciu włosy są suche, odświeżone, a także można je bardzo delikatnie spryskać lakierem, aby utrwalić fryzurę. Należy jednak pamiętać, że suchy szampon jedynie przedłuża ich świeżość i to na określony czas, a nie zastępuje klasycznego mycia.

 

6 comments
 • Magda30
  Magda30 Używam sporadycznie ale zauważyłam Szaga to co Ty, wydaje się że włosów jest więcej. Fajny efekt.
  October 15, 2015
 • CecyliaPotoczanka
  CecyliaPotoczanka Garniera jest fajny bo nie zostawia po sobie białych śladów.
  October 16, 2015
 • Cokkie
  Cokkie O tak, sprawdza się idealnie gdy zaspało się a włosy powinny wyglądać świeżo.
  July 15, 2016
 • OlaS
  OlaS Nigdy nie używałam. Piszecie że poza odświeżeniem szampon wpływa też na objętość, chyba spróbuję. A może ktoś mi powiedzieć jak reaguje skóra wrażliwej głowy?
  July 28, 2017