Manicure hybrydowy. Obalamy najpopularniejsze mity o zabiegu

Manicure hybrydowy to jeden z najposzechniejszych zabiegów kosmetycznych, na jakie decydują się kobiety. Jest wygodny, niedługi i łatwo dostępny – usługę tę wykonamy praktycznie w każdym salonie kosmetycznym. Wciąż jednak wśród kobiet krąży wiele mitów, które sprawiają, że boją się zdecydować na ten rodziaj stylizacji.
Zobacz też: Urodowe zmiany. Co chcemy zmienić w sobie w nowym roku?
Manicure hybrydowy
Na czym tak naprawdę polega manicure hybrydowy? To jedna z najpopularniejszych technik stylizacji paznokci, która większą popularność zdobyła tak naprawdę zaledwie kilka lat temu. Aby wykonać manicure hybrydowy, potrzebujemy specjalnych lakierów, które utwardzają się pod wpływem światła, oraz lampy UV lub LED, która utwardzi produkt.
Wiele kobiet boi się stylizacji lakierem hybrydowym, ponieważ obawiają się, że może to być niebezpieczne dla ich paznokci. Zobacz, jakie są najczęstsze mity na temat manicure hybrydowego.
#1 Lakier hybrydowy niszczy paznokcie – MIT
Jeśli stylizacja jest prawidłowo wykonana, nie ma możliwości, że paznokcie ulegną zniszczeniu. Może jednak dojść do uszkodzenia, gdy niewłaściwie przygotujemy powierzchnię paznkocia lub nieprawidłowo wykonamy jego usuwanie. Jeśli nie mamy wprawy w wykonywaniu hybrydy samodzielnie, lepiej oddać dłonie w ręce profesjonalisty.
#2 Lampa służąca do utwardzania niszczy skórę – MIT
Wiele kobiet obawia się, że długotrwałe narażanie skóry dłoni na światło lampy służącej do utwardzania może być szkodliwe. Do utwardzania potrzebne jest bowiem światło ultrafioletowe (to samo, które używane jest w solariach), które jak wiadomo przyspiesza procesy starzenia się skóry i ma działanie rakotwórcze. Musimy jednak wiedzieć, że profesjonalne lampy do hybrydy nie szkodzą skórze, a czas naświetlania jest zbyt krótki, aby mogło dojść do uszkodzenia komórek.
#3 Manicure hybrydowy jest nietrwały – MIT
Jeśli lakier hybrydowy odpada po kilku dniach, prawdopodobnie winę za to ponosi źle wykonana stylizacja lub nieodpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Odpryski pojawiają się również, gdy mamy do czynienia z mechanicznym uszkodzeniem – np. uderzymy się w okolicy paznokci. Są jednak przypadki, w których rzeczywiście hybryda może “nie trzymać się” płytki paznokcia – kosmetyczka powinna dobrać wówczas inną metodę stylizacji.
Zobacz też: Paznokcie inspirowane zimą. Manicure, który wygląda jak śnieg