5 największych mitów kosmetycznych
Makijaż to nieodłączna część dnia wielu kobiet. Mimo, że kosmetyki nie są już nam obce, a informacje o nich są łatwo dostępne, wciąż pojawiają się mity na temat makijażu. Jakie są największe z nich?
#1 ,,Kosmetyki naturalne są lepsze”
Od kiedy na rynku zaczęto wypuszczać naturalne kosmetyki, zaczęła panować opinia, że są one lepsze od tych syntetycznych. Jest to niestety mit. Produkty naturalne oraz syntetyczne przechodzą te same testy przed wyjściem na rynek. Oba mają również w swoim składzie związki chemiczne, które mogą w takim samym stopniu uczulać. To potwierdza, że nie można nazwać kosmetyków naturalnych tymi lepszymi.
#2 ,,Tonik i płyn micelarny to to samo”
Jeśli kiedykolwiek usłyszeliście, że tonik i płyn micelarny to ten sam produkt, jest to mitem. Tonik ma za zadanie przywrócić pH, po kontakcie skóry twarzy z produktami myjącymi i oczyszczającymi. Natomiast zadaniem płynu micelarnego jest oczyszczenie twarzy z zabrudzeń w pierwszej fazie mycia.
#3 ,,Droższe, więc lepsze”
Mówienie, że droższe kosmetyki są lepsze od tych tańszych to ogromny mit. To nie cena decyduję o jakości produktu. Za to odpowiada jego skład i formulacja. Często drogie kosmetyki nie mają świetnej jakości poprzez bardzo słaby skład. Wtedy płacimy za markę. Dlatego przed kupnem jakiegokolwiek produktu, warto przyjrzeć się etykietce i przemyśleć decyzję.
#4 ,,Makijaż pogarsza stan cery”
Wiele kobiet na początku makijażowej drogi zadaje sobie pytanie, czy kosmetyki pogarszają stan cery. W Internecie jest pełno artykułów mówiących, że makijaż fatalnie wpływa na jej kondycję. Jest to mit. Gdy dobierzemy produkty odpowiednie dla naszej cery i będziemy dbali o to, aby aplikatory (czyli gąbeczki i pędzle), których używamy były czyste, nie ma możliwości, aby cera uległa zmianie.
#5 ,,Powinniśmy codziennie złuszczać skórę twarzy”
Jeśli ktokolwiek doradził wam, że codzienny peeling skóry twarzy jest obowiązkowy, był w błędzie. To ogromny mit, który wyrządzić może więcej krzywdy. Na twarzy występuje naturalna, ochronna bariera lipidowa, którą podczas stosowania peelingu również naruszamy. To doprowadza do większej ilości zaczerwień oraz produkcji ogromnej ilości łoju. Polecamy, aby wykonywać peeling maksymalnie raz w tygodniu.