Oktawia 120 artykułów
FEATURED ARTICLE
Udostępnij Zgłoś

Tokio – nowoczesna egzotyka

 • Dodał(a) Oktawia
 • 18 października 2016 13:44:52 CEST
 • 3 komentarze
 • 16 261 wyświetleń

Japonia to kraj, który fascynuje wiele Polek. Bogata kultura Kraju Kwitnącej Wiśni sprawia, że wiele osób marzy o tym, aby choć raz odwiedzić to egzotyczne miejsce w Azji, gdzie nowoczesność łączy się perfekcyjnie z tradycją. Stolicą Japonii jest Tokio – miasto liczące sobie ponad dziewięć milionów mieszkańców i to właśnie tam warto zacząć zwiedzanie kraju.

Lot do Tokio z Polski

Jeśli nie jesteś miłośniczką bardzo długich i naprawdę bardzo dalekich wypraw samochodowych na drugi kraniec świata, wówczas jedynym rozwiązaniem, aby się tam dostać, jest transport lotniczy, czyli loty Tokio. Nie istnieją bezpośrednie połączenia z Polski do tego kraju, a po drodze zawsze czeka Cię przesiadka. W zależności od tego, jakie linie lotnicze wybierzesz, podróż zajmie od 14 do nawet 22 godzin, z czego od 1 – 4 godzin to samo oczekiwanie na kolejny samolot. A ponieważ nikt nie lubi tracić czasu, sprawdź, jaki będzie czas podróży w danej ofercie przewoźnika, zanim nabędziesz bilet do Tokio. Nie masz czasu przeglądać ofert wszystkich linii? Jest wygodne rozwiązanie – najbardziej pasujący Ci lot do Tokio znajdziesz na stronie serwisu FRU, który zajmuje się gromadzeniem informacji o rejsach wszystkich operujących z Polski przewoźników. Dzięki temu zobaczysz wszystkie oferty w wybranym przez siebie terminie, możesz także sprawdzić loty Tokio, które mają odbyć się w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Pozwoli Ci to na zaplanowanie podróży w wybranym czasie oraz zamówienie biletu w trybie online.

Co obejrzeć w stolicy Japonii?

Jeśli masz już bilet do Tokio, to czas zaplanować, jak spędzisz czas na miejscu. Jako że Tokio leży na wyspie, oprócz atrakcji miejskich znajdują się tam również góry, parki oraz wysepki, które warto odwiedzić. Na temat zwiedzania Tokio powstało wiele przewodników, a wiele osób twierdzi, że dosłownie cała aglomeracja miejska jest jedną, wielką atrakcją turystyczną. Są jednak pewne miejsca, które po prostu trzeba zobaczyć, jeżeli jest się w tamtym miejscu. Najlepiej zaplanować zwiedzanie Tokio dzielnicami – są w sumie dwadzieścia trzy i z pewnością podczas jednej wycieczki nie dasz rady odwiedzić wszystkich, chyba, że planujesz co najmniej trzymiesięczny pobyt. W dzielnicy Roppongi odwiedź wieczorem lub w nocy Tokyo City View, co pozwoli Ci na podziwianie panoramy miasta z wysokości 250 metrów. W Shibuya z pewnością skusisz się na zakupy, odwiedzenie licznych klubów oraz barów, a jeśli interesuje Cię historia i kultura, musisz odwiedzić koniecznie Pałac Cesarski, świątynie w Yanaka i liczne muzea.
W Tokio można zatracić się bez reszty, a o różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych możesz dowiedzieć się dzięki stronom internetowym klubów i instytucji oraz sieciom społecznościowym jak Facebook.

 

3 komentarze
 • Agnieeszka
  Agnieeszka O tak, odwiedzić chociaż raz. To byłoby coś!
  18 października 2016 - 1 lubi to
 • Zdesperowana
  Zdesperowana Dla mnie obowiązkowym punktem wycieczki byłaby otoczona świętym lasem w którym rośnie 100 tysięcy drzew oraz pięknymi ogrodami Kaplica Meiji Jingu.
  19 października 2016
 • Bogna
  Bogna Boję się latać samolotami ale ciekawość świata jest silniejsza. Do tej pory celem były miejsca mniej odległe ale kiedyś w przypływie gotówki być może odwiedzę i Tokio. Miejsce ciekawe tak zresztą jak cała Japonia którą w dzieciństwie byłam zafascynowana!
  26 października 2016