Nasze kobiece udogodnienia » Discussions


Domowy peeling

 • Member
  June 9, 2013
  Istnieje kilka sposobów na domowe peelingi, których regularne stosowanie wygładzi i oczyści naszą skórę. Dużym uznaniem cieszy się peeling cukrowy. Do jego przyrządzenia potrzeba około pół szklanki cukru i około 1/3 szklanki oliwki dla dzieci lub oleju. Może to być np. olej z pestek winogron. Zawiera on niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), które wpływają na stan naszej skóry.

  Zastosować można także olej z awokado czy ze słodkich migdałów. Po połączeniu składników, należy nanieść peeling na ciało i energicznie masować. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na okolicę kolan i łokci, gdyż tam skóra jest grubsza. Na zakończenie, spłukujemy dokładnie całe ciało i stosujemy odpowiedni balsam. Jako materiał ścierny, można też zastosować sól gruboziarnistą lub zmielone orzechy.

  Jeśli zabrakło nam akurat oleju, możemy dodać je do żelu pod prysznic. Wiele osób chwali sobie peeling kawowy. By go otrzymać, wystarczy zmieszać olej roślinny ze zmielonymi ziarenkami kawy lub fusami. Niektórzy uważają, że peeling ten, dzięki kawie, pomoże w zmniejszeniu cellulitu. Choć zawarta w kawie kofeina sprzyja wyszczuplaniu, nie należy jednak łudzić się, że dzięki takiemu zabiegowi staniemy się szczuplejsi, a cellulit zniknie.

  Do peelingu można również dodać kilka kropli olejku eterycznego.
 • July 22, 2013
  Takie peelingi są naprawdę ekstra. Cukrowy robię właśnie z olejkiem z awokado. Za kawowym nie przepadam bo po prostu nie lubię aromatu kawy.
 • Member
  September 27, 2015

  Ja wolę peelingi z solą, jakoś lepiej skóra mi na nie reaguje.

 • December 27, 2015

  Ja polecam peeling z soli Kala Namak. Naprawdę działa cuda. Wystarczy trochę soli zmieszać z ulubionym olejkiem, nałożyć na twarz na 10 minut, a potem trochę pomasować nim buzię i spłukać.


   


  Kala Namak to czarna sól, która zawiera mnóstwo mikroelementów, witamin, i innych dobroczynych substancji.

 • Member
  December 27, 2015

  A to ciekawe, peelingu solnego nigdy nie robiłam!

 • December 27, 2015

  Warto dodać, że sól Kala Namak to nie tylko świetny peeling, ale także poprawia urode od zewnątrz. Podczas gdy zwykła sól kuchenna odwadnia organizm, Kala Namak poprawia w nim gospodarkę wodną.