Pieniądze w prezencie (?)

 • Hej dziewczyny. Potrzebuje porady. Moja najbliższa przyjaciółka zaprosiła mnie na swój ślub. Ceremonia już w przyszłym miesiącu, a ja wciąż zastanawiam się nad prezentem.  Nie byłoby problemu, gdyby to była po prostu koleżanka. Kupiłabym pewnie jakiś fajny zestaw ręczników lub pościel i byłoby po kłopocie. Tu jednak sprawa tyczy się mojej najbliższej i tak naprawdę jedynej przyjaciółki, na którą zawsze mogę liczyć i która nie raz już pomogła mi, kiedy byłam w potrzebie. Chciałabym choć troszkę się jej za to odwdzięczyć. Nie chcę jednak by mój prezent okazał się drugim kompletem naczyń, czy kolejnym robotem kuchennym. Wiem, że gości będzie sporo więc jest duże prawdopodobieństwo, że prezenty rzeczowe powtórzą się. Między innymi właśnie z tego powodu skłaniałabym się do prezentu w postaci gotówki. Co wy o tym myślicie? Czy mi, przyjaciółce wypada sprezentować Młodej Parze pieniądze? Jeśli tak, to miałabym kolejne pytanie. Tym razem o kwotę. Doskonale pamiętam, że Kuzynka zebrała ze swojego ubiegłorocznego ślubu przeszło 10 000zł. Co więcej, najbliższa rodzina sypała prezentami w tysiącach więc od pozostałych osób nie mogła dostać zbyt wiele. Czy myślicie, że 400zł to wystarczająca kwota? Liczę na Was kochane.

4 komentarze
 • Ivet
  Ivet Pieniądze z pewnością nie będą prezentem nie na miejscu a kwota 400 zł wydaje mi się w stu procentach odpowiednią do sytuacji.
  13 sierpnia 2011
 • ZaneLka
  ZaneLka mialam ostatnio podobny problem... najpierw zapytalam przyjaciolki czy zyczy sobie jakis prezent? i latwiej gdyby powiedziala co przydaloby sie Jej na nowej drodze zycia... odpowiedziala ze juz kilka osob zgolosilo chec kupienia prezentu i podpowiedziala ...  więcej
  13 sierpnia 2011
 • Negai
  Negai Może zapytaj przyjaciółki czy jest coś, co by szczególnie chciała, czy po prostu przyda im się gotówka? Na pewno się nie obrazi i szczerze odpowie ci, czy chce niespodzianki, czy potrzebuje czegoś, czy może gotówka wystarczy.
  13 sierpnia 2011
 • Koralik
  Koralik 400 zł to dosyć sporo jeśli nie będzie to dla Ciebie duże obciążenie to pomysł jak najbardziej trafiony
  13 sierpnia 2011