Puchniesz? No to przeczytaj

 • Lubimy poranną opuchliznę na buzi? Zdecydowanie nie. Puchłam od dawna, zmartwiona tym jak wyglądam do trzech, czterech godzin a czasem i przez pól dnia po przebudzeniu odwiedziłam lekarza który to zlecił komplet badań. Badania nic nie wykazały i chwała a ja jakoś przy okazji i tak rozwikłałam zagadkę. Ten poranny defekt może mieć różne podłoże ale gdy jak u mnie wykluczyć problemy zdrowotne często okazuje się, że wynika z jednego, głównego błędu – nadmiernego spożycia płynów przed snem. Banalne, prawda? Dodajmy do tego zbyt późną kolację (zwłaszcza z dużą ilością soli), spanie na płaskiej poduszce i poranne opuchnięcie twarzy mamy niemal jak w banku. Jesteś w grupie ryzyka? :) Staraj się powstrzymać od picia dużej ilości płynów na 1-2 godziny przed snem, zrezygnujmy z jedzenia bezpośrednio przed pójściem do łóżka i koniecznie zwróć uwagę na to w jaki sposób śpisz. Głowa powinna spoczywać wyżej niż reszta ciała. Trudne? :)

   

4 comments
 • Yenika
  Yenika Z autopsji wiem, że potrafi być tak jak piszesz. Dodać mogę jeszcze, że np mnie nie służy picie kawy. Zależność jest prosta: dziś kawa jutro worki pod oczami.
  April 4, 2017
 • Narcosie
  Narcosie Warto pamiętać.
  April 4, 2017
 • Kataarzyna
  Kataarzyna Na to, że pozycja w jakiej śpimy koresponduje z tym jak wyglądamy rano wpadłam już dawno. Co do picia to wydaje sie to logiczne tylko nieco rozmija się z moimi praktykami. Lubię z wieczora, przed samym spaniem wypić duży kubek wody z cytryną. Poprawia mi ...  more
  April 4, 2017
 • malajustysia
  malajustysia To ja chyba podzielę się moim sposobem na cellulit, za chwile dodam na blogu. Tanio, skutecznie, może przed latem któraś z was będzie miała ochotę wypróbować.
  April 5, 2017