Bulletproof Coffee

 •  

  W zeszłym tygodniu obchodziliśmy międzynarodowy dzień kawy. Z tej okazji postanowiłam przygotować swą ulubioną używkę w jakiejś bardziej odświętnewj formie. Oczywiście natchnienia postanowiłam poszukać w internecie. Bulletproof Coffee? Tred znany chyba wszystkim kawoszom poza mną:) Napój ponoć daje solidnego kopniaka energetycznego, syci oraz korzystnie wpływa na odchudzanie. Może tak, może nie ja z pewnoscią polecam ze względu na smak. Nie tylko od święta :)

   

  Przepis nie jest specjalnie skomplikowany. Ze świeżo zmielonych ziaren należy przygotować napar – na początek jeden kubek, a następnie dodać do niego łyżkę lub dwie masła. Ważne jest aby było to masło niesolone. Następnie dodajemy jeszcze łyżkę lub dwie oleju kokosowego. Całość należy włożyć do blendera i zmiksować aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Za pomocą łyżeczki trudno będzie uzyskać należyty efekt! Napój uzupełnić można mlekiem kokosowym.

   

6 komentarzy
 • Agnieeszka
  Agnieeszka Ciężko mi sobie wyobrazić tłustą kawę ale posmak kokosa kusi :)
  4 października 2016
 • Wini
  Wini Agnieeszka odrzuć uprzedzenia ;)
  4 października 2016
 • Sava
  Sava Pamiętajcie tylko by olej nie był pozbawiony zapachu kokosa, ja ostatnio kupiłam taki zupełnie jałowy i kawa naprawdę wiele straciła w moim odczuciu.
  27 października 2016
 • Akira
  Akira Mi niestety jakoś nie podchodzi.
  24 stycznia 2017