AlicjaP

  • Zawsze będę Cię kochać – to tytuł, który na początku bardzo mnie zmylił, ale teraz już zawsze będzie kojarzył mi się niezwykle nostalgicznie. Kiedy zetknęłam się po raz pierwszy z tą książką, byłam przekonana, że będzie to kolejny nudny, nic nie wnoszący do mojego życia romans. Bo przecież co więcej mogę spodziewać się o o kolejnej książce o miłości? Zawsze te same radosne historyjki, przeplatane zdradami, scenami erotyki.

     

    Jakie było moje zdziwienie, kiedy po przeczytaniu zaledwie kilku zdań odkryłam, że ta książka to zupełnie coś innego! Książka jest wręcz wyjątkowa! To wspaniała, pełna wzruszeń historia matki, której córka umiera w bardzo młodym wieku. Nie może się pogodzić z jej stratą, dlatego cały czas pisze skierowane do niej maile, w których opisuje wszystko, co chciałaby jej powiedzieć. Czytając te opisy miałam łzy w oczach. Wiem, co może czuć bohaterka książki, ponieważ jeszcze rok temu byłam w ciąży, ale niestety straciłam dziecko. Potrafię zrozumieć, co bohaterka mogła w takiej sytuacji czuć. Słowa, w które ubrane są wszystkie jej myśli oraz sposób, w jaki przedstawione są jej uczucia ujęły moje serce od pierwszych stron. Do końca nie rozstawałam się już z paczką chusteczek. Piękno bijące z niemal każdego słowa zawartego w tej książce mocno przemówiło do mojej podświadomości.

     

    Myślę, że warto poświęcić czas i przeczytać tę książkę. Jest to pozycja, która z całą pewnością pomoże wielu osobom zrozumieć, jak kruche jest nasze życie i warto dbać o każdą chwilę spędzaną z bliskimi. Nie wiemy co może nam się przytrafić w każdej minucie naszego życia lub naszym bliskim.