"Nie przestawaj marzyć ale zacznij działać"

 • Znasz to uczucie gdy zaczynasz o czymś marzyć a głos w głowie mówi że się nie uda? Tak było wtedy gdy przeczytałam o konkursie. Na szczęście do dyskusji włączyła się intuucja która nie dając za wygraną przekonywała, że powinnam wysłać zgłoszenie :) Jak zwykle miała nosa, tekst który wysłałam na konkurs przyniósł mi szczęście. Publikuję go tu jako mój pierwszy post... Dziękuję

   

  Tradycją już jest, że w każdy nowy rok wchodzę z jakimś mottem. Krótkim zdaniem które definiuję kierunek, wyznacza cel na 365 nadchodzących dni a czasem całe życie. „Co dziecko którym byłeś, pomyślałoby o dorosłym, którym się stałeś? ” Już pod koniec listopada 2015 wiedziałam, że nad tymi słowami pochylę się w 2016 roku.

   

  Nie było mi dobrze w korporacji w której pracowałam, nie czułam się komfortowo z ludźmi z którymi spędzałam czas po pracy, przede wszystkim straciłam gdzieś cząstkę swojej osobowości którą najbardziej w sobie lubiłam i za którą się szanowałam. Przestałam być bezinteresowna, spontaniczna Na przestrzeni lat, przystając z karierowiczami, ludźmi dla których ponad wszystko liczy się mieć, bywać, błyszczeć zaczęłam grać ich kartami. W moje życie wkradły się plotki, intrygi, używki i stres. Dziecko którym byłam nie polubiłoby osoby którą się stałam.

   

  Jestem dumna z tego, że w ciągu jednego, 2016 roku udało mi się odzyskać spokój i znów stać się sobą. Nie chciałam z jednej korporacji trafić do innej bo wszystkie tak naprawdę rządzą się podobnymi prawami, odeszłam na swoje. Rozwijając firmę miałam mniej pieniędzy i czasu na imprezowanie więc znajomi wykruszyli się jeden po drugim. Zaczęłam szukać kontaktu z ludźmi których kiedyś lubiłam, z którymi całe lata nadawałam na jednych falach. Ci z ulgą przyjęli fakt że znormalniałam :) Sukcesem 2016 roku: są ludzie których kocham, jest praca którą lubię, noce które spędzam z książką we własnym łóżku, piękne ciało które zawdzięczam domowym a morderczym treningom.

   

  W 2017 roku będzie towarzyszyło mi motto „ Każdy kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20 czy 80 lat (…) Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymanie swojego umysłu młodym” Ciało gibkie, jędrne było moim marzeniem ale by osiągnąć pełną satysfakcję trzeba mi jeszcze gimnastyki intelektualnej. Będzie to rok obcowania z wydarzeniami kulturalnymi, intensywnej nauki języka.

7 comments