Wyzwanie: 30 dni z przysiadami! Dołaczysz?

 •  

  Wiosna, czas postanowień i często konkretnych zintensyfikowanych działań :)Pupa. Każda z nas chciałaby mieć piękne, jędrne, uniesione pośladki. Jeśli natura nie była łaskawa lub przez zimę troche zaniedbałyśmy tę część ciała NIC STRACONEGO. Zaczynam 30 dni z przysiadami - przyłaczysz się? Jeśli tak wyślij do mnie wiadomość. Nie od dziś wiadomo, że w grupie raźniej :)

   

  Tabela niżej to plan mojego (naszego?)działania. Każdy dzień zakłada robienie przysiadów, ilość podana jest w kwadratach. Kolorem niebieskim oznaczone są przysiady zwykłe, klasyczne. Kolorem zielonym takie, które będziemy robiły z rękami założonymi za głowę. Kolorem pomarańczowym wykonywane z parą hantli. 

   

  Przysiad klasyczny

   

  a) stajemy swobodnie, nogi rozstawiamy na szerokość barków,

   

  b)kolana rozluźnione, a stopy ustawione równolegle do siebie,

   

  c)powoli i stopniowo obniżamy ciało przesuwając biodra do tyłu tak jak przy zwykłym siadaniu np. na krześle,


  d)przysiadamy do momentu aż uda utworzą z podudziami kąt około dziewięćdziesiąt stopni następnie wstajemy ale nie do maksymalnego wyprostu nóg, po to aby, mięśnie były w ciągłym napięciu.

   

  Przysiad z rękami założonymi za głowę


  Ten rodzaj przysiadu nie różni się zbytnio od przysiadu klasycznego. W chwili jego wykonywania zakładamy ręce za głowę, a także mocno wciągamy brzuch. Staramy się zejść nieco niżej, niż w przypadku zwykłego przysiadu no i cały czas kontrolujemy plecy i oddech.

   

  Przysiad z obciążeniem


  Przysiady z obciążeniem wykonujemy analogicznie jak przysiady klasyczne, jednak używamy do tego dodatkowego obciążenia. Jakiego? To zależy od tego, czym dysponujesz w domu. To mogą być hantle, sztanga czy nawet butelki wody. (ja mam hantelki zapinane na przegubach dłoni) Ważne, by nie robić ćwiczenia jak na początku akcji. W miarę upływu dni postaraj się zwiększać nieco obciążenie - większy wysiłek lepsze efekty :)

   

   

   

   

37 comments
 • Akira
  Akira Bo ja byłabym chętna :)
  July 26, 2017
 • Mojra
  Mojra Akira, dobry pomysł. To co, jakieś wydarzenie, by tu już we wpisie nie śmiecić?
  July 26, 2017
 • Bogna
  Bogna Można zacząć pierwszego sierpnia. Mogę zrobić wydarzenie. Na ochotnika :D
  July 26, 2017
 • tonietak
  tonietak Bogna to zakładaj. Moim zdaniem 1 sierpnia jest ok. Będę zaglądała, ja do akcji dopisuję się natychmiast
  July 26, 2017