macierzyństwo part 2?

 • Od jakiegoś miesiąca chodzi za mną myśl...
  Myśl o drugim dziecku..
  Oczywiście myślę o tym odkąd urodziła się Martynka, bo wewnętrznie czuję, że nie wszystkie dzieci mam w domu, moja rodzina jest niepełna, czuję powinnam i chcę mieć trójeczkę :)
  Tylko.. zawsze jest jakieś "ale"
  Po porodzie, byłam pewna, że nie prędko się zdecyduję na kolejne, przerażała mnie myśl ponownej ciąży, złe samopoczucie, i to że "wszystko zabronione".
  Tylko, że ostatnio tęsknię za zapachem niemowlęcia, czuję, że zrobiłam kolejny krok, mój umysł opuściły myśli "będziesz gruba", "nie możesz dźwigać", "poród boli", "połóg jest nieprzyjemny". Zastąpiły je myśli "dzieci są słodkie", "więcej miłości w domu", "moja mała kruszynka".

  I pewnie, gdyby w życiu wszystko było proste, od razu brałabym się za powiększanie rodziny ;)

  Pozostaje jednak "ale"
  ALE miał być ślub kościelny
  ALE mieszkamy na wynajmie
  ALE mieliśmy wiele planów
  ALE jak my sobie poradzimy.

  Niby gdy zaszłam w ciążę z Martyną, też nie było wszystko idealnie a jednak się ułożyło, wzięliśmy ślub, gdy miała 20-ścia miesięcy. Da się? Da się.

  Tylko czy nie jestem samolubna, powołując nowe życie, nie mając do końca poukładanego życia?
  Czy kiedykolwiek jest idealny moment na powiększanie rodziny?
  A może czas czekania to czas stracony?

4 comments
 • nasielka73 likes this
 • pauline
  pauline MaMaiJa, trudno mi się odnieść, bo nie zdecydowałam się jeszcze na dziecko, ale myślę, że im więcej analizujemy - tym bardziej każdy moment wydaje nam się "niewystarczająco dobry". Oczywiście, to wszystko bardzo indywidualne sytuacje, ale kiedy ...  more
  October 11, 2016 - 1 likes this
 • Kolyska
  Kolyska Dobry moment na powiększenie rodziny to taki gdy jest się kochanym i zdrowym, reszta to zawsze efekt wspólnych starań. Gdy nie ma się stymulatorów człowiek osiada na laurach, rozleniwia się. Nowe wyzwania, np nowy człowiek w rodzinie może być motorem do e...  more
  October 13, 2016 - 1 likes this
 • Kataarzyna
  Kataarzyna Nowe życie to zazwyczaj największa motywacja, wtedy niemożliwe staje się możliwym :) Rozwijając wątek. Jest w życiu kobiety czas który powinna poświęcić maluszkom i czas gdy powinna osiągnąć coś na niwie zawodowej. Moim zdaniem jeśli chce się mieć więcej...  more
  October 13, 2016 - 1 likes this
 • nonna
  nonna Dziewczyny mają rację a z Kasi odpowiedzią identyfikuję się najbardziej. Im wcześniej przystąpisz do działania tym szybciej wychowasz i tym więcej czasu będziesz miała dla siebie.
  October 24, 2016 - 1 likes this