Magkras

 • Ilekroć wybierałam swój kolejny kierunek podróży był jeden wymóg - ma tam być ciepło! :) Tzn że ma tam być słońce bo co to za wakacje w miejsce gdzie nie ma słońca, wieje wiatr, raz jest zimno, a raz ciepło i większość czasu pada deszcz... Przez przypadek podczas ostatniego urlopu wylądowałam w Szkocji u brata. Pogoda....tak jak wyżej w kratkę. Ale cóż... Musiałam gdzieś pojechać sama (mój narzeczonym nie dostał urlopu), a nigdy mnie jeszcze na wyspach nie było - no to jestem. Ubrana na cebulkę z parasolką (ze względu na aparat foto) kurtką przeciwdeszczową i na wszelki peleryną wylądowałam w szkockim Glasgow.


  - 4,5 dnia
  - 1444 km przejechanych autem
  - 6h snu dziennie (co by nie marnować czasu a jestem strasznym śpiochem...)
  - 2kg mniej (cały czas na herbatnikach bo na nic innego nie było czasu)
  - 200 funtów (lżej w portfelu)
  - 3 karty pamięci (16gb) zapełnione
  - 4 siwe włosy więcej na głowie mojego brata :P

   

  Wróciłam ZAKOCHANA! :) :) :)


  Szkocja okazała się mega PIĘKNA i fotogeniczna! :)
  Nasze trasy były dokładnie zaplanowane, nic nam nie umknęło. Mój brat w 4 lata nie zobaczył tyle co ze mną w te 5 dni.


  Edynburg - miasto po którym mogłabym spacerować godzinami.Calton Hill z którego mamy widok na miasto i na ocean. Zamek w samym centrum, który góruje ponad innymi budowlami dumnie reprezentując swoje miasto.Glen Coe - dolina która wcześniej znana mi była tylko z Harrego Pottera.Majestatyczne góry , skały i wąskie drogi wijące się pomiędzy... Super sprawa. Gorzej wracać tą drogą gdy zapada zmrok! :)
  Eilean Donan Castle - znany z "Świat to za mało" . Piękny zamek , wybudowany w 1220 r. Wysunięty z brzegu i otoczony przez wodę. Jego zdjęcia idealnie nadają się na pulpit w komputerze! :)Forth Bridge - podobno most samobójców, malownicze miejsce. Moje marzenie by mieć tam domek i codziennie móc otwierać okno i oglądać ten most. :)Helix Park - dwa monumenty przedstawiające głowy koni. Robią ogromne wrażenie za dnia jak i za nocy. Glasgow- miasto przemysłowe, pełne fabryk ale to nie znaczy, że pozbawione uroku. Graffiti wypełniają większość uliczek i mówię tu o naprawdę super malunkach, o artystach którzy mają mega talent! Ma też najlepsze muzeum transportu jakie widziałam!


  Na koniec przed wylotem była pogoń za uroczymi szkockimi krówkami!! :)A i zapomniałabym o spełnieniu jednego z moich małych marzeń, trzymania na rękach DUŻEGO pająka :) Taka kizia mizia! :)

   

  Już nigdy więcej nie będę się sugerować warunkami pogodowymi w wyborze miejsca na wakacje :)Są miejsca które zachwycają , a ja z góry spisywałam je "na straty". Tak było ze Szkocją i pomyśleć, że gdyby nie przypadek to bym mogła jej z życiu nie zobaczyć. :)SZKOCJA - WARTO JĄ ZOBACZYĆ! :)

   

  P.S. Na pewno do Szkocji wrócę, gdyż są jeszcze miejsca mi nieznane :) Jak np. wyspa Skye. Także CDN. :)

   

4 komentarze
 • Jezyna
  Jezyna Wspaniałe zdjęcia, czas miałaś naprawdę imponujący !!!
  14 maja 2017 - 1 lubi to
 • Daga
  Daga Każde miejsce w które z jakiegoś powodu trafiam staram się poznawać w myśl zasady, ze druga okazja ku temu może się nie powtórzyć. Bardzo podoba mi się fotorelacja z Twojego wyjazdu. Zdjęcie z pająkiem mrozi mi krew w żyłach ale i tak zazdroszczę :)
  14 maja 2017 - 1 lubi to
 • Marokanka
  Marokanka Wydarzenia ostatnich tygodni dobitnie wskazują na to, że gdy nie może z nami jechać na wakacje nasz mężczyzna dobrze jest wybrać kierunek gdzie będziemy bezpieczne. Urlop u brata jak widać skutkował przeżyciem naprawdę pięknej przygody. Ps. Robisz przepi...  więcej
  14 maja 2017 - 1 lubi to
 • Kiniaa
  Kiniaa Kreatywny, ciekawy wyjazd. A pięknych miejsc gdzie często bywa zimno i wietrznie ale za to można wiele zobaczyć jest jeszcze wiele :)
  15 maja 2017 - 1 lubi to