Coś w tym jest ...

 •  

  Chcę podzielić sie z Wami, myślą której autorką jest pisarka, psychoanalityk Clarissa P. Estee. To postać szalenie ciekawa, wykształcona... Wiele lat poświęciła na zbieranie baśni i opowieści, które potem wykorzystała w pracy z pacjentami i w swoich książkach.

   

   

  "Zdrowa kobieta przypomina wilka: krzepka, po brzegi pełna, życiodajna, świadoma swego terytorium, pomysłowa, lojalna, lubiąca wędrówki.

   

  Jednak oddzielenie od pierwotnej, zwierzęcej natury sprawia, że osobowość kobiety ubożeje, rozcieńcza się, staje się przezroczysta, bez wyrazu.

   

  Nie zostałyśmy pomyślane jako żałosne stworzenia z rzadkimi wątłymi włoskami, zbyt słabe, by zerwać się do skoku, gonić za zdobyczą, dawać nowe życie.

   

  Kiedy życie kobiety popada w zastój lub wypełnia się nudą, to jest moment, kiedy powinna dojść do głosu jej dzika, zwierzęca strona: to czas, by dusza rozlała się szeroko jak rzeka w delcie."

1 comment
 • Agnieeszka
  Agnieeszka Świetny tekst. Przed nami, kobietami życie stawia wiele zadań i właśnie dlatego w nazwijmy to pakiecie startowym otrzymujemy więcej niż mężczyźni. Niestety niektóre okoliczności powodują że słabniemy, wytracamy energię i właśnie wtedy powinnyśmy powrócić ...  more
  May 31, 2016 - 2 like this