Poniedziałek

 • Ile czasu w tygoniu poświęcacie swoim drobnym przyjemnościom, kaprysom, rzeczom, które nie są niezbędne, ale sprawiają, że uśmiechacie się od ucha do ucha? A może całkowicie zapominacie o sobie w codziennym kołowrotku? Ja potrafię się tak "zafiksować" na trybie zadaniowym, że pewnie nawet nie zauważyłabym, że głowa mi uschła, odpadła i gdzieś tam leży ;)

  Przeczołgana do reszty - stwierdziłam, że dłużej tak nie mogę. I sprawiam sobie więcej frajdy. (Uwaga zakupy i nałogowe zakupy nie liczą się). Czasem są to rzeczy trochę infantylne, ale mnie to nie przeszkadza. Codziennie mój ładunek odpowiedzialności jest na tyle duży, że bez wyrzutów sumienia folguję sobie czasami :)

  Wczoraj? Karuzela. Dzisiaj? Chwila z dobrą literaturą i ochłodą w postaci imbirowego napoju z kostkami lodu ( pełnymi zatopionych kwiatów, owoców i innych łodygo - drewienek) ;)

  Zamierzam powrócić do "Wielkiego Gatsby'ego". Jest to powieść, którą darzę szczególnym sentymentem, a emocje, które we mnie wzbudza są zawsze żywe. Historię Jay'a czytałam wielokrotnie, ale wciąż pozostaje dla mnie świeża, wciągająca i niezykle trafna jeśli chodzi o konstrukcję psychologiczną głównych postaci. 

  I (ponieważ nie zaznałam jakoś w tym roku zbyt wiele opalenizny na nogach) z przyjemnością smaruję się balsamem stopniowo-brązującym (choć przełamanie wrodzonej niechęci do balsamów kosztowało mnie nieco trudu. uwielbiam je kolekcjonować i patrzeć, jak się kurzą na półkach) 

  Dobrego tygodnia Wam życzę! Zróbcie coś fajnego tylko dla siebie! 

   

   

   

4 komentarze
 • Yenika oraz Feniks lubią to
 • Yenika
  Yenika Moje oczy od dawna krzyczały o odrobinę uwagi ale uparcie trwałam na stanowisku że to wyłącznie ich fanaberia. Tak bardzo chciały dostać coś za te wszystkie godziny przed komputerem za to ze lata całe dodawały mi uroku, tak czuły się poszkodowane, że wres...  więcej
  12 września 2016 - 1 lubi to
 • Heja
  Heja Yenika czy możesz napisać jakie to kompresy?
  14 września 2016 - 1 lubi to
 • oporanku
  oporanku Pozwalanie by obowiązki, inni ludzie spychali nasze potrzeby gdzieś na margines nie jest dobre. Nie wpływa w dłuższej perspektywie na naszą wydajność i dobre samopoczucie. Niestety, stety to my jesteśmy tą zaporą która powinna być nieprzepuszczalna i któr...  więcej
  14 września 2016 - 1 lubi to
 • pauline
  pauline Oporanku, masz rację, ale łatwo jest wpaść w ten kołowrót a potem dużo trudniej jest się z niego wydostać!
  14 września 2016