Opadające powieki.

 • Przewija się ostatnio na forum wątek medycyny estetycznej. Jest przystępniejsza cenowo niż kiedyś i z wieloma defektami jest w stanie sobie skutecznie poradzić. Ale nie z moim. Mam opadające powieki i mimo że mam dopiero czterdzieści lat moja twarz  właśnie przez te nieszczęsne powieki wydaje się zmęczona i smutna.

   

  Byłam w klinice medycyny estetycznej, rozmawiałam z lekarzem. Bardzo chaciał mi coś zaproponować ale jakby nie o takie rozwiązania jakie poruszał mi chodzi. Nie chcę np decydować się na unoszenie brwi a tym samym "otwieranie" oka, nie chcę być zdziwiona. Ja chcę osiągnąć zadowalający efekt bez skutków ubocznych :)

   

  Na zabieg laserem w okolicy oka też sie nie zdecyduję. Koszt wysoki a efekt końcowy jednak słabo przewidywalny. Wyszło mi, że najlepiej będzie jeśli zdecyduję się na zabieg bardziej inwazyjny ale o większym prawdopodobieństwie osiągnięcia zadowalającego wyniku - chirurgiczną korektę powiek.

   

  Nim to sie jednak stanie chciałam dać sobie jeszcze maleńką szansę...

   

  Czy wiecie, że ostatnia rzeczą, którą możemy sobie bezpłatnie zafundować by pozbyć się skórnych nawisów to ponoć odpowiedni masaż skóry wokół oczu.


  Służą temu trzy proste ćwiczenia:

   

  • Kontrolując swoje odbicie w lustrze, otwieraj szeroko oczy, nie marszcząc przy tym czoła. Wytrzymaj w takim napięciu przez trzy oddechy i następnie rozluźnij zamykając delikatnie oczy. Powtórz 5 razy.
  • Nie poruszając głową, przenieś wzrok jak najwyżej w sufit. Staraj się nie marszczyć czoła. Wytrzymaj trzy oddechy i rozluźnij zamykając oczy. Powtórz 5 razy.
  • Azjatka – bardzo popularne ćwiczenie, które znakomicie wzmacnia mięsień okrężny oczu. Palce środkowe oprzyj centymetr od zewnętrznych kącików oczu i mocniej dociśnij, tak żeby wytworzyć opór. Obserwując swoje odbicie w lustrze mruż oczy, nie domykając ich do końca, czyli cały czas widzisz się w lustrze. Powtórz 10 razy.


  Macie jakiekolwiek doświadczenie w tym temacie? Jeśli problem opadającej powieki dotyka Was bezpośrednio napiszcie proszę jak sobie z nim radzicie?

  Ja zaczynam ćwiczyć, daję sobie 60 dni. Myślę, że jeśli ćwiczenia mają pomóc to czas ten jest wystarczający. 

6 komentarzy
 • Jasmina, Sara, oraz Morka lubią to
 • Wini
  Wini Tak przy okazji zapytam. Dziewczyny, miała któraś z Was jakieś zabiegi w obrębie buzi robione laserem? Jakie odczucie, czas gojenia?
  26 lipca 2017
 • Aisha
  Aisha Moniś a masz już jakiegoś lekarza na oku? Moje powieki też proszą się o plastykę bo już zdaje się nic innego im nie pomoże :( Chyba zbieram żniwo bezmyślności spowodowanej chodzeniem do solarium i leżeniem tam bez zabezpieczeń na oczach. Kremów nawilżając...  więcej
  26 lipca 2017
 • Alicja
  Alicja Opadająca powieka może świadczyć o jakichś towarzyszących nam chorobach. Robiłaś sobie badania? Nie jestem lekarzem, nie pamiętam co to za choroby ale słyszałam w jakimś programie, że czasem organizm daje nam znaki że coś się dzieje i nie należy tego ignorować.
  28 lipca 2017
 • Szaga
  Szaga Alicja: Najprawdopodobniej u mnie jest to związane z niedoczynnoscią tarczycy
  28 lipca 2017