Pośredniczę w spełnianiu ludzkich marzeń

  • Posted by Oktawia
  • September 7, 2021 3:36 PM CEST
  • 0 comments
  • 43 views

Kobieta wielu twarzy i wielu zawodów - Joanna Olejniczak. Dziś bizneswoman. Rozmawiając z nią o prawie nieruchomości, trudno uwierzyć, że wcześniej 25 lat pracowała jako funkcjonariusz w Straży Granicznej. A jeszcze wcześniej były studia i… historia, która do dziś jest jej pasją.

Piekniejsze.pl: Pozwolimy sobie tym razem zacząć od trudniejszego, bo osobistego pytania. Jesteś mamą dwójki chłopców i dla jednego ze swoich synków zdecydowałaś się skończyć studia - terapia dzieci z zaburzeniami rozwoju. Co więcej, teraz pomagasz w tym zakresie również innym rodzicom, a jednocześnie prowadzisz swój biznes. Czy znasz magiczne zaklęcie na „rozciąganie doby”?

Niestety nie znam takiego zaklęcia, ale gdyby ktoś inny znał, to chętnie się nauczę. A na poważnie, wydaje mi się, że jeśli coś robimy z pasji, to zawsze znajdziemy na to czas. Największą pasją są dzieci, które oczywiście potrafią wypełnić cały świat. Jeśli chodzi o pomoc rodzicom, którzy borykają się z problemami - myślę, że zawsze warto. Każda pomocna dłoń, kiedy ciągle pytasz „jak”, „dlaczego” i „co dalej”, jest w trudnych życiowych momentach na wagę złota. New House, czyli moje biuro pośrednictwa nieruchomości też powstało z pasji! Więc może tak naprawdę mam swój sposób na, jak to nazwałaś... rozciąganie doby! Pasja!

Z funkcjonariuszki Straży Granicznej do właścicielki poważnego biznesu w bardzo trudnej branży nieruchomości. Skąd taki pomysł?

Jestem pośrednikiem od niespełna dwóch lat, a firma powstała z potrzeby świadczenia usług w zakresie pośrednictwa zgodnie z kodeksem etyki pośrednika oraz w interesie zleceniodawców. Dla mnie nadrzędne są potrzeby ludzi, którzy oczekują ode mnie pomocy. Aby zapewnić usługi na wysokim poziomie, współpracuję z wieloma specjalistami, między innymi notariuszem, prawnikiem, rzeczoznawcą, ale też osobą zajmującą się home stagingiem czy fotografem. Lista jest naprawdę długa i mogę opowiadać o mojej pracy godzinami.

Wejdę Ci w słowo. Czym jest home staging?

To moja ulubiona część tej pracy - przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. Uwielbiam ten efekt... Kiedy dom z brzydkiego kaczątka zmienia się w pięknego łabędzia. Aranżuję wnętrza, aby podkreślić unikalny charakter danej nieruchomości i wydobyć z niej to, co najlepsze.

Skąd pomysł na biuro nieruchomości, które oferuje tak kompleksowe usługi?

New House powstało z pasji do nieruchomości! Chyba się powtarzam, ale to prawda! Świadczymy usługi w zakresie sprzedaży, najmu i zakupu mieszkań, działek, domów oraz lokali komercyjnych. Prowadzimy klienta krok po kroku przez cały proces - niezależnie czy kupuje, czy sprzedaje. Od obsługi prawnej, wyceny nieruchomości do podpisania finalnej umowy. Wiemy, jak ważnym momentem w życiu jest podjęcie decyzji o sprzedaży lub nabyciu wymarzonej nieruchomości.

Kompleksowa usługa pośrednictwa ma na celu odciążenie klienta, a także wskazanie mu rozwiązań, o których zwyczajnie sam by nie pomyślał. Poza tym wiele osób boryka się z trudnym stanem prawnym nieruchomości, które chcą zbyć - tu również pomagamy. No i kwestia marketingu... Ciągle uczę się jak podnosić swoje kompetencje w tym zawodzie, więc szkolenia i kursy to moja codzienność.

 

Nas urzekła realizacja Joanny domu w Jankowie Gdańskim, którego piękno zostało podkreślone niezwykłymi dodatkami. Zajrzyjcie na stronę Joasi, bo morze znajdziecie tam swój wymarzony dom!

Facebook: New-House-biuro

0 comments