Moją pasją są ludzie.

  • Posted by Oktawia
  • September 7, 2021 3:29 PM CEST
  • 0 comments
  • 36 views

Od wielu lat aktywnie działa na rzecz kobiet - ich rozwoju osobistego i zawodowego. Pomysłodawczyni projektu #pewnasiebiewbiznesie. Jest Trenerem Biznesu, Trenerem sprzedaży, Coachem, Mentorem, a jej pasją są ludzie. Przedstawiamy naszą kolejną bohaterkę, właścicielkę firmy Favo, Elżbietę Knop.

Piekniejsze.pl: Pani Elżbieto, uwielbiamy rozmowy z kobietami, które osiągnęły sukces w biznesie, ponieważ nas inspirują. Czy może nam Pani zdradzić, co zainspirowało Panią do stworzenia własnej marki?

Inspiracją od samego początku były i są moje klientki, z którymi pracuję nad rozwojem biznesowym. Uczę je, że to pewność siebie wpływa na nasze działania. Pracuje z kobietami, które mają już swoje biznesy lub takimi, które dopiero zaczynają tę przygodę. Wspieram też zespoły sprzedażowe. W trakcie szkoleń, indywidualnych konsultacji lub sesji coachingowych pomagam zyskać pewności, tak aby moi klienci realizowali swoje cele oraz osiągali sukcesy. Uczę jak sprzedawać, aby zarabiać oraz jak budować i zarządzać zespołami, aby odniosły sukces.

Rozumiemy, że to własne doświadczenia pozwalają Pani przekuć słowa w sukces, który osiągają kolejne osoby?

Zdecydowanie. Na własnym przykładzie uczyłam się zarządzania firmą, zespołem i zrozumiałam, że odpowiednio dobrani ludzie oraz ich wzajemne zawodowe relacje mają kluczowy wpływ na efektywność, a co za tym idzie większą sprzedaż.

Jakie cechy osobowe powodują, że osiągamy swój cel biznesowy i finansowy?

Jestem zwolenniczką metody brytyjskiego Dr. Merditha Belbina, który uważa, że wpływ na efektywność zespołu ma nie tylko wykształcenie i umiejętności, ale również typ osobowości, czyli ważne są preferowane role zespołowe, styl komunikacji oraz talenty. To świadoma samoocena pomaga usprawnić komunikację w zespole.

Uczę więc jak budować zespół, by był zaangażowany w zadania. Pomagam liderom zarządzać ludźmi, aby nie zapominali o relacjach. W swojej pracy przede wszystkim uważnie słucham klientów i reaguję w odpowiednim momencie na ich potrzeby i oczekiwania. Motywuję i inspiruję do aktywnego działania. Pomagam w wykorzystywaniu potencjału. Chcę, aby umieli dostrzec i wykorzystać naturalne talenty ludzkie, bo te, właściwie pielęgnowane, przekładają się na sukces w życiu zawodowym i prywatnym. Dlatego też wspieram fundacje i organizacje promujące i edukujące kobiety, które chcą od życia czegoś więcej. To moja pasja.

Który projekt, pewnie było ich wiele, szczególnie zapadł Pani w pamięć?

Współpracując z jedną z największych korporacji telekomunikacyjnych w Polsce, w ciągu ostatnich dziewięciu lat, zbudowaliśmy silny zespół sprzedażowy, który pięciokrotnie zwiększył swoją sprzedaż oraz zyski! Niezależnie od realizowanego właśnie projektu, zawsze powtarzam, że rozwój zawodowy nigdy się nie kończy.


Elżbieta Knop ukończyła studia na kierunku Coaching i Mentoring w SWPS w Katowicach. Szkoliła się u najlepszych ekspertów, m.in. u Briana Tracey (sprzedaż oraz zarządzanie zespołem) i Krzysztofa Hillara (sprzedaż ze sceny oraz wystąpienia publiczne). Ukończyła Akademię trenera u Kamili Rowińskiej. Nieustannie rozwija swoje umiejętności, biorąc udział w konferencjach i szkoleniach. Zawodowo dojrzewała pod czujnym okiem coacha i mentora Bogdana Sosnowskiego. Wielokrotnie nagradzana za wybitne wyniki w sprzedaży, w tym kilkukrotnie otrzymała tytuł Najlepszego Partnera Biznesowego Roku.

 
Strona elzbietaknop.pl
Facebook elzbietaknopcoachbiznesu
Instagram elzbietaknop_pl

0 comments