Dlaczego mam cellulit? Przyczyny cellulitu i sposoby jego zwalczania

  • Posted by Oktawia
  • March 23, 2020 8:48 PM CET
  • 0 comments
  • 306 views

Cellulit to zmora każdej kobiety, rzadko występuje on u mężczyzn. Objawia się on charakterystycznym wyglądem skóry, szczególnie na udach, pośladkach i biodrach. Zdarza się, że cellulit może powodować dolegliwości bólowe. Jakie są jego przyczyny i jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit – co to jest?

Przede wszystkim cellulitu nie można mylić z cellulitisem, ponieważ są to dwa różne zagadnienia. Cellulitem nazywamy nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Objawia się to nierówną, pofałdowaną skórą, najczęściej pojawia się na udach, pośladkach, biodrach, ale też na kolanach, ramionach, a nawet na sutkach. Cellulit to głównie problem kobiet. Mężczyźni rzadko kiedy dostrzegają u siebie takie zmiany skórne. Wśród innych objawów cellulitu wymienia się jeszcze uczucie ciężkości, pojawiają się skurcze, napięcie kończyn dolnych, zdarza się odczuwanie nagłego bólu. Poza nierówną strukturą skóry zauważyć można jeszcze rozstępy, obrzęki tkanki podskórnej, a nawet żylaki. Na szczęście są metody walki z tą przypadłością. Obejmują one zarówno metody niekonwencjonalne, jak i te bardziej profesjonalne, np. zabiegi medyczne czy kosmetyczne. Jak pozbyć się cellulitu domowymi sposobami omawia blog www.Szmineczka.pl, możliwości te obejmują różnego rodzaju masaże i peelingi, które można wykonać samodzielnie.


Jakie są przyczyny cellulitu?

Cellulit może mieć wiele przyczyn. Wśród nich wymienia się głównie zaburzenia hormonalne i zwiększoną produkcję estrogenów. Często cellulit pojawia się u młodych dziewcząt w okresie dojrzewania, podczas ciąży, menopauzy lub nawet miesiączki. Ponadto przyczynia się do takiego stanu brak ruchu i siedzący tryb życia. Nie bez znaczenia jest także dieta, która obfituje w produkty bogate w cukier lub sól. Na cellulit wpływ mają również problemy z krążeniem, noszenie zbyt dopasowanych, za ciasnych ubrań. Nie sprzyja także palenie papierosów, ono ma zły wpływ nie tylko na powstawanie cellulitu. Jak się okazuje, wśród przyczyn występowania takich zmian w tkance skórnej, wymienia się także wady postawy.

 


Jak leczyć cellulit?

Jest wiele możliwości, z których warto skorzystać, by pozbyć się cellulitu. Wśród nich wymienia się przede wszystkim profesjonalne zabiegi, które można wykonać w gabinetach medycznych i kosmetycznych. Mowa głównie o mezoterapii igłowej i bezigłowej, lipolizie, liposukcji, masażach, jonoforezie, krioterapii czy elektrostymulacji. Z cellulitem można też walczyć w domowym zaciszu. Poza wykonywaniem różnego rodzaju peelingów i masaży warto pomyśleć o zmianie trybu życia. Chodzi głównie o większą aktywność. Zaleca się, by zacząć uprawiać sport, który zmęczy, oczywiście jeśli nie ma co do niego przeciwwskazań zdrowotnych. Osoby, które zmagają się z cellulitem, mogą uprawiać jogging, ćwiczyć na orbitreku, skakać na skakance, wykonywać ćwiczenia mobilizujące mięśnie brzucha. Konieczna jest też zmiana diety. Przede wszystkim chodzi o ograniczenie produktów, w których jest duża zawartość cukru lub soli. Warto natomiast pomyśleć o preparatach, które pomogą w usuwaniu toksyn i nadmiaru wody z organizmu.

 

0 comments