Laser frakcyjny ICON 1540 – lider w usuwaniu rozstępów na brzuchu

 • Posted by Oktawia
 • February 28, 2020 12:38 PM CET
 • 0 comments
 • 259 views

Rozstępy na brzuchu, to częsta „pamiątka” po ciąży lub drastycznym przybraniu na wadze, która nie dodaje atrakcyjności, a wręcz przeciwnie – sprawia, że wiele kobiet wstydzi się odsłaniać swoje ciało. Na szczęście, medycyna estetyczna oferuje wiele skutecznych rozwiązań tego typu problemów.

Jak potwierdzają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, laser frakcyjny Icon 1540 to prawdziwy ekspert w usuwaniu rozstępów na brzuchu oraz innych partiach ciała. Co warto wiedzieć o tym nowoczesnym urządzeniu i jakich efektów można się spodziewać po serii zabiegów?

Najczęstsze przyczyny rozstępów na brzuchu

Na wstępie warto przypomnieć, czym tak właściwie są rozstępy? To widoczne, nieestetyczne charakterystyczne pręgi, będące efektem nagłego rozciągnięcia skóry (poza granice jej elastyczności), które dotykają kobiet w różnym wieku – zarówno nastolatki, jak i dojrzałe panie zmagają się z tym defektem urodowym. Początkowo, rozstępy mają czerwono-fioletową barwę, z czasem bledną, przybierając biały kolor. Co przyczynia się do powstawania rozstępów na brzuchu? Zwykle jest to wynik nagłego przytycia, ciąży lub też szybkiego wzrostu (obserwowanego przede wszystkim u nastolatków). Zaburzenia hormonalne także mogą zwiększać ryzyko wystąpienia rozstępów (zwłaszcza glikokortykosteroidy). Warto wspomnieć, że zdaniem wielu ekspertów, sucha skóra jest bardziej podatna na pojawienie się tych szpecących zmian. Nie oznacza to jednak, że musimy pogodzić się z gorszym wyglądem i zaakceptować rozstępy – współczesna medycyna oferuje szereg skutecznych rozwiązań, takich jak np. laserowe usuwanie rozstępów laserem frakcyjnym Icon 1540.

Laser frakcyjny Icon 1540 – lider w usuwaniu rozstępów

Icon 1540 to bezpieczny, certyfikowany laser frakcyjny, który jest ekspertem w redukcji rozstępów na brzuchu, piersiach, nogach i ramionach. Likwiduje niedoskonałości skóry w bezinwazyjny i szybki sposób – wystarczy 3-5 sesji zabiegowych, wykonywanych w kilkutygodniowych odstępach czasu, by móc obserwować znaczną poprawę kondycji skóry (jej wygładzenie, regenerację i młodszy wygląd). Innowacyjna głowica urządzenia, emituje wiązkę laserową 1540 nm, która głęboko penetruje warstwy skóry, bez przerwania jej ciągłości, wskutek czego dochodzi do kontrolowanych mikrouszkodzeń i stymulacji procesów naprawczych - komórki są pobudzone do odbudowy.

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania rozstępów na brzuchu?

Przed laserowym usuwaniem rozstępów na brzuchu, przeprowadzana jest konsultacja wstępna ze specjalistą, który ocenia skalę problemu i wykluczy ewentualne przeciwwskazania, takie jak:

 • łuszczyca,
 • AZS,
 • ciąża,
 • nieustabilizowana cukrzyca,
 • nowotwory skóry,
 • świeża opalenizna,
 • stany zapalne skóry,
 • terapia sterydami i retinoidami,
 • przyjmowanie leków fotouczulających.

Terapia laserem Icon 1540 przeprowadzana jest przez lekarza lub doświadczonego kosmetologa, który dobiera indywidualnie do każdego przypadku optymalne parametry lecznicze. Zabieg trwa 15-30 minut i jest całkowicie bezbolesny, nie wymaga więc zastosowania znieczulenia. Głowica przykładana jest do skóry pacjentki, podczas jej pracy (naświetlania problematycznego obszaru), kobieta może jedynie odczuwać na brzuchu lekkie szczypanie i ciepło. Laser frakcyjny z głowicą 1540 to wielofunkcyjne urządzenie o szerokim zastosowaniu - nie tylko redukuje rozstępy, ale też spłyca zmarszczki na twarzy, usuwa melasmę i blizny (m.in. potrądzikowe, pourazowe, pooperacyjne).

Podsumowując, Icon 1540 to zaawansowana technologicznie platforma, która pozwala udoskonalić brzuch oraz inne części ciała w bezbolesny i efektywny sposób. Laser ten dostępny jest tylko w renomowanych klinikach medycyny estetycznej, dysponujących nowoczesnym sprzętem.

Chcesz skorzystać z laserowego usuwania rozstępów na brzuchu lub innej partii ciała i cieszyć się piękną, gładką skórą? Więcej cennych informacji na temat procedury zabiegowej z wykorzystaniem lasera frakcyjnego znajdziesz na stronie internetowej: https://klinikamiracki.pl/

0 comments