Jak naprawić błędy młodości, czyli o laserowym usuwaniu tatuażu

  • Posted by Oktawia
  • December 9, 2019 3:24 PM CET
  • 0 comments
  • 236 views

Większość z nas dobrze wie, że decyzja o wykonaniu trwałego tatuażu powinna być dobrze przemyślana, jednak w życiu często postępujemy pod wpływem chwili. Posiadasz na swoim ciele tatuaż, który zrobiłeś pochopnie lub po prostu już Ci się nie podoba? Na szczęście medycyna estetyczna ma na to skuteczne rozwiązanie – laserowe usuwanie tatuażu za pomocą nowoczesnej technologii pikosekundowej.

Jak usunąć tatuaż?

Kiedy tatuaż przestaje być ozdobą? Przyczyn jest mnóstwo! Niektóre osoby decydują się na usunięcie tatuażu, ponieważ nie przemyślały wzoru, zmieniły styl życia lub po prostu znudziły się wzorem na ciele, który powstał pod wpływem chwili. Wskazaniem do usunięcia tatuażu jest też chęć wykonania tzw. coveru, czyli przykrycia starego, rozmytego lub niekształtnego tatuażu, nowym rysunkiem. Bardzo często, aby cover wyglądał efektownie, konieczne jest mocne rozjaśnienie lub usunięcie poprzedniego tatuażu.

Metody usuwania lub rozjaśniania tatuażu:

  • dermabrazja lub peeling – intensywne i głębokie ścieranie wierzchnich warstw skóry, mało skuteczne i niosące ryzyko powstawania blizn;
  • chirurgiczne usuwanie tatuażu – bardzo inwazyjny zabieg, polegający na wycięciu partii skóry, na której znajduje się tatuaż i przeszczepienie “czystej” skóry z innej części ciała;
  • laserowe usuwanie tatuażu – polega na rozbijaniu cząsteczek tuszu wiązką lasera, a organizm sam zajmuje się ich usuwaniem, umożliwia całkowite usunięcie tatuażu po przeprowadzeniu indywidualnie dobranej serii zabiegów.

Jak widać, mamy do wyboru kilka metod likwidacji niechcianego wzoru na ciele, ale bezkonkurencyjnie najlepsze jest laserowe usuwanie tatuażu.

Najlepszy laser do usuwania tatuażu

Lasery pikosekundowe, takie jak Discovery Pico czy PicoSure używane do usuwania tatuażu w Klinice Miracki w Warszawie, nie bez przyczyny nazywane są laserami nowej ery. Zastosowano w nich nowatorską technologię ultrakrótkich impulsów laserowych. Mowa o pikosekundach – kontakt wiązki lasera ze skórą jest bardzo krótki, co zapobiega jej przegrzaniu i zapewnia wysokie bezpieczeństwo zabiegu. Kolejną zaletą tego lasera do usuwania tatuażu jest krótki czas trwania zabiegu, co jest ważne zwłaszcza w przypadku usuwania wzorów o dużej powierzchni.

Na czym polega działanie lasera pikosekundowego? Impuls lasera wchodzi w kontakt z niechcianą strukturą, w tym przypadku z pigmentem w skórze, a następnie zamienia się w energię kinetyczną. Wysokie ciśnienie powstające podczas tego procesu rozbija cząstkę barwnika na mikroskopijne elementy, które organizm sam usuwa na drodze procesów metabolicznych.

Laserowe usuwanie tatuażu – przebieg i efekty zabiegu

Laserowe usuwanie tatuażu wykonywane jest przez lekarza. Ultrakrótkie impulsy trwają zaledwie pikosekundę, czyli są 1000 razy krótsze od nanosekundy, dlatego zabieg jest niemal bezbolesny. Dodatkowo komfort procedury zwiększa zastosowanie chłodzącej głowicy. Jednakże w niektórych przypadkach ból podczas zabiegu może być odczuwany - jest to kwestia indywidualna. Laserowe usuwanie tatuażu jest zabiegiem precyzyjnym, głębokim i zarazem mało inwazyjnym. Impulsy lasera pikosekundowego docierają do warstw skóry, w których zachodzi produkcja włókien kolagenowych, dzięki czemu proces gojenia i regeneracji po zabiegu zachodzi wyjątkowo szybko.

Co najważniejsze w przypadku usuwania tatuażu laserem pikosekundowym, nie pozostawia on po sobie szpecących blizn, które często są efektem ubocznym innych metod. Efekty laserowego usuwania tatuażu pojawiają się już po pierwszym zabiegu – tusz wyraźnie blaknie, ale nie od razu! Bezpośrednio po zabiegu na skórze pojawia się obrzęk i biały nalot. Następnie znów pojawia się tatuaż, który czasem wydaje się nawet bardziej intensywny niż przed zabiegiem. Nie ma powodów do obaw! Po trzech tygodniach od zabiegu tatuaż traci swoją intensywność. Aby całkowicie usunąć tatuaż, należy wykonać serię zabiegów zaleconą przez lekarza. W większości przypadków wystarczą 2-3 zabiegi.

Dowiedz się więcej na temat zabiegów laserem pikosekundowym: https://klinikamiracki.pl/pico-sure/

0 comments