Chcesz pokonać trądzik? Poznaj zabieg Sebacia - innowacyjne działanie lasera oraz mikrocząsteczek... złota!

 • Posted by Oktawia
 • September 26, 2019 10:56 AM CEST
 • 0 comments
 • 957 views

Walkę z trądzikiem najczęściej rozpoczyna się od stosowania tzw. domowych sposobów. Następnie sięga się po coraz mocniejsze kosmetyki, które w szybkim tempie zamieniają się w konieczność przyjmowania leków. Koniec końców ręce same rozkładają się z bezradności… Czy to jest właśnie Twój przypadek? Jeśli tak, koniecznie poznaj zabieg Sebacia, który wykonują eksperci z warszawskiej Kliniki Miracki - innowacyjny, niefarmakologiczny, pochodzący wprost z USA przełom w leczeniu trądziku!

Trądzik - problem wielu perspektyw

Trądzik to problem nie tylko młodzieży i dziejącej się wtedy w organizmie “burzy hormonów”, lecz także osób dorosłych. Wpływ na jego wystąpienie ma niezwykle wiele czynników - od stresu, palenia i fatalnego sposób żywienia, poprzez wspomniane już zaburzenia hormonalne oraz inne trudności stricte związane ze zdrowiem. Stąd też, jeżeli borykasz się właśnie z trądzikiem, wzmożoną produkcją łoju skórnego i gromadzącymi się w porach bakteriami, koniecznie poddaj się dokładnej diagnostyce.

To właśnie rzetelne konsultacje z ekspertem są podstawą jakiegokolwiek leczenia i także od nich zaczyna się proces terapii oparty na zabiegach Sebacia. Specjalista musi początkowo ocenić stan skóry pacjenta i dopiero mając pełną wiedzę, może dopasować konkretne zabiegi. Tego typu troska jest niezwykle ważna nie tylko z punktu widzenia oczekiwanych efektów wizualnych, lecz także zadbania o emocje osoby zmagającej się z trądzikiem - zgadza się, jest to problem wywołujący wiele trudnych stanów, a strefa psyche stanowi niezwykle istotny element jego leczenia!

Przebieg zabiegu Sebacia - co stanowi o jego skuteczności i bezpieczeństwie?

Jak podkreślają eksperci z Kliniki Miracki w Warszawie, którzy dogłębnie poznali metodę Sebacia, indywidualne podejście do każdej osoby przekłada się nie tylko na skuteczność i komfort przeprowadzanych zabiegów, lecz znacznie zwiększają też gwarancję ich bezpieczeństwa. W przypadku opisywanego tu zabiegu, owa gwarancja wynika także z faktu, iż całe leczenie opiera się na działaniu bezpośrednio u źródła problemu. Pozwala to ominąć i zachować nienaruszone zdrowe tkanki, co w przypadku wielu innych metod leczenia trądziku, niestety nie jest możliwe. Jak zatem wygląda przebieg terapii z zastosowaniem zabiegu Sebacia?

 1. Konsultacja wstępna pozwala ustalić, w jaki sposób pacjent powinien przygotować swoją skórę do zabiegu. Jeżeli niezbędne będzie zastosowanie odpowiednich preparatów, lekarz dokładnie poinstruuje, jakiej pielęgnacji należy dokonać.
 2. Sam zabieg rozpoczyna się od aplikacji preparatu Sebacia, który zawiera w sobie mikrocząsteczki złota. To właśnie one przyczyniają się do skutecznego niszczenia bakterii powodujących zmiany trądzikowe!
 3. Preparat zostaje wmasowywany, co pomaga cząsteczkom wniknąć odpowiednio głęboko w pory skóry.
 4. Kolejnym krokiem jest użycie lasera dermatologicznego, który podgrzewa wykorzystane do zabiegu mikrocząsteczki. Dzięki temu możliwa staje się transformacja gruczołów łojowych - ulegają one obkurczeniu i redukują ilość wydzielanego łoju.
 5. Przez kolejny tydzień skóra odpoczywa, by móc na nowo poddać się terapii - całość procesu składa się z serii 3 zabiegów, każdy wykonywany w tygodniowym odstępie.

Co ważne, zabieg nie wywołuje bólu - co stanowi kolejną różnicę z wieloma innymi metodami leczenia trądziku. Terapia Sebacia nie wymaga nawet znieczulenia, ponieważ jest niezwykle mało inwazyjna. Nie jest także konieczny żaden szczególny rodzaj rekonwalescencji, a zalecana pielęgnacja zostaje indywidualnie dopasowywana do potrzeb pacjenta - bo każda skóra jest inna!

Zabieg laserowego leczenia trądziku Sebacia w skrócie:

 • Zarówno wykorzystywany do niego preparat bazujący na mikrocząsteczkach złota, jak i laser, powodują, że zabieg jest niezwykle bezpieczny i mało inwazyjny.
 • Terapia opiera się na niwelowania źródła problemu, co wpływa nie tylko na skuteczność leczenia, lecz także długotrwałe utrzymywanie się jego efektów.
 • Nie jest potrzebne zastosowanie żadnej formy znieczulenia.
 • Czas trwania jednej sesji terapeutycznej to około 40 minut.
 • Całość leczenia wynosi zaledwie 3 tygodnie!
 • Rezultaty widoczne są już po 4-12 tygodniach od zakończenia serii zabiegów i pozwalają znacznie zredukować nawet rozległe zmiany trądzikowe!

Zastanawiasz się, czy zabieg laserowego leczenia trądziku z zastosowaniem preparatów zawierających mikrocząsteczki złota Sebacia jest dla Ciebie odpowiedni? Dowiedz się więcej na stronie warszawskiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/laseroterapia/sebacia/

0 comments