Cellulit – nie tylko estetyczny problem

 • Posted by Oktawia
 • June 10, 2019 10:31 AM CEST
 • 0 comments
 • 527 views

Szacuje się, że cellulit dotyczy nawet 85 proc. kobiet po 20. roku życia. Jest to więc powszechny problem, ale – wbrew obiegowym opiniom – nie tylko natury estetycznej, ale i zdrowotnej. Dlatego cellulit warto leczyć, a pomagają w tym nowoczesne zabiegi na cellulit z zakresu medycyny estetycznej.

Z tekstu dowiesz się:

 • co to jest cellulit,
 • jakie są jego przyczyny i objawy cellulitu,
 • jak się pozbyć cellulitu.

Mianem cellulitu określa się nieregularne zgrubienia, przypominające wyglądem skórkę pomarańczową, najczęściej występujące w miejscach, gdzie w większej ilości gromadzi się tkanka tłuszczowa, a więc na biodrach, pośladkach, brzuchu czy ramionach. Cellulit zdecydowanie częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn.
Cellulit – co trzeba o nim wiedzieć?

Wyróżnia się dwa rodzaje cellulitu:

 • cellulit twardy (wodny) – występuje głównie u kobiet, których masa ciała nie zmieniła się w ostatnim czasie. Przypomina tkankę mięśniową, jest widoczny bez względu na pozycję ciała, towarzyszą mu rozstępy;
 • cellulit miękki (tłuszczowy) – spotyka się u kobiet mało aktywnych fizycznie, które schudły. Zajmuje większą powierzchnię ciała i sprawia, że tkanka podskórna jest obrzmiała i pofałdowana.

Istnieje wiele przyczyn powstawania cellulitu. Jedną z głównych są zaburzenia mikrokrążenia i procesów metabolicznych zachodzących w tkance podskórnej. Występowaniu cellulitu sprzyja również nadwaga, zbyt mała aktywność fizyczna i nieprawidłowa dieta – mówi Katarzyna Karlikowska z Klinki ESTELL w Warszawie. – Warto pamiętać, że cellulit to nie tylko problem estetyczny. Wielokrotnie współistnieje on z problemami z krążeniem oraz żylakami kończyn dolnych, mogą towarzyszyć mu bóle oraz obrzęki – dodaje specjalista.

STORZ – skuteczna redukcja cellulitu

W walce z cellulitem, oprócz diety, aktywności fizycznej oraz odpowiedniej pielęgnacji skóry, pomagają profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z nich jest zabieg STORZ, podczas którego są wykorzystywane właściwości fal akustycznych. Wnikają one w głąb organizmu, gdzie rozrywają włókna cellulitowe, pobudzają drenaż warstw skóry i redukują nadmiar komórek tłuszczowych. Cellulit zostaje znacznie zminimalizowany, skóra odzyskuje napięcie i elastyczność, bardziej jędrne stają się także zwiotczałe partie ciała, takie jak uda czy ramiona.

Zabieg Icoone w walce z cellulitem

Kolejny innowacyjny zabieg na cellulit to energetyczny masaż drenujący Icoone. Wykonuje się go przy użyciu specjalnych mechanicznych głowic masujących z licznymi otworami i wypustkami, które dogłębnie stymulują skórę. Redukują tkankę tłuszczową, regenerują i ujędrniają ciało, a także leczą cellulit różnego typu. Co więcej, zabieg ten jest doskonałym sposobem na zrelaksowanie mięśni oraz zregenerowanie organizmu po wysiłku fizycznym.

W przypadku zwalczania cellulitu konieczne jest przeprowadzenie serii od 12 do 16 zabiegów Icoone – najlepiej codziennie, a przynajmniej 2–3 razy w tygodniu. Po zakończeniu zasadniczej terapii dla podtrzymania efektów warto wykonywać masaż raz w miesiącu.

Zabieg MAXIMUS – na czym polega?

Zabieg MAXIMUS, znajdujący się w ofercie kliniki medycyny estetycznej ESTELL w Warszawie, to kolejna metoda redukcji cellulitu. Zabieg działa jednocześnie na:

 • skórę,
 • komórki tłuszczowe,
 • mięśnie.

Urządzenie emituje falę radiową i energię cieplną, które stymulują procesy naprawcze skóry, podgrzewają tkankę tłuszczową i przyspieszają jej naturalne usuwanie z organizmu. Około 6–8 zabiegów wykonanych w tygodniowym odstępie pozwala na ujędrnienie i wygładzenie skóry, redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu, a także poprawę krążenia.

Jak się pozbyć cellulitu? Zabieg ONDA

ONDA to najbardziej zaawansowane urządzenie w zwalczaniu cellulitu. Urządzenie emituje mikrofale Coolwaves, które docierają do tkanki tłuszczowej, rozbijają ją oraz prowadzą do jej naturalnego usunięcia w procesach metabolicznych. Dodatkowo mikrofale wywołują skurcze włókien kolagenowych, pobudzają produkcję nowego kolagenu i prowadzą do wyraźnego ujędrnienia skóry. Zabieg ONDA jest bezpieczny i bezbolesny, a pierwsze efekty są widoczne w zasadzie od razu.

Cellulit można, a nawet trzeba zwalczać – nie tylko dla estetyki ciała, ale również dla zdrowia. Nowoczesne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są w tym bardzo pomocne!

Dowiedz się też, jak usunąć rozstępy.

0 comments