Jak poprawić kondycję skóry zimową porą?

  • Posted by Oktawia
  • February 26, 2019 4:37 PM CET
  • 0 comments
  • 285 views

Zimą skóra twarzy narażona jest na działanie niekorzystnych czynników, takich jak mróz, wiatr, śnieg oraz przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach. Efektem jest utrata wilgoci, a tym samym przesuszenie skóry, zmniejszenie jej elastyczności, szorstkość i nieestetyczny wygląd. Mechanizmy obronne skóry zmniejszają się, przez co jest ona bardziej podatna na podrażnienia.

Jak dbać o cerę w czasie zimy?

Okres zimowy to czas, w którym musimy zapewnić skórze troskliwą pielęgnację i ochronę. Rozwiązanie stanowią maseczki do twarzy, które odżywiają, nawilżają, oczyszczają i chronią wrażliwą skórę przed niekorzystnym wpływem środowiska. Szczególnie polecane w tym okresie są maseczki odświeżające z gliny. Glinki, które są minerałami ilastymi, mają niezwykłe właściwości adsorpcyjne, dzięki czemu neutralizują toksyczne substancje, pochłaniają sebum i regulują produkcję łoju. Ponadto dzięki właściwościom antyseptycznym zapobiegają rozmnażaniu bakterii i innych szkodliwych drobnoustrojów.

Zalety stosowania maseczek z glinki

Maseczki odżywcze z glinki regenerują zmęczoną cerę. Tego typu maseczki do twarzy dostarczają skórze cennych substancji, a jednocześnie są produktem naturalnym, przez co ich stosowanie nie niesie za sobą ryzyka podrażnień i uczuleń. Maseczki odżywcze z glinki zawierają makroelementy, takie jak glin, fosfor, krzem, magnez, wapń i żelazo oraz mikroelementy - cynk, miedź, molibden i selen. W zależności od rodzaju zawartej w nich glinki, mają one nieco inne zastosowanie. Glinka zielona ma działanie oczyszczające, odkażające i gojące. Działa przeciwzmarszczkowo, ściągająco, zalecana jest dla skóry tłustej i trądzikowej. Maseczki do twarzy z glinki białej są łagodniejsze, sprawdzą się w pielęgnacji cery suchej i delikatnej. Glinka czerwona wygładza i ściąga cerę, polecana jest zarówno dla cery wrażliwej, jak i trądzikowej. Glinka żółta łagodnie oczyszcza skórę i świetnie uzupełnia brakujące minerały.

Maseczki są nieodłącznym elementem pielęgnacji twarzy. Odżywiają, odświeżają i chronią skórę, dlatego warto stosować je regularnie, szczególnie w porze zimowej.

0 comments