Hialuronowe serum wypełniające lepsze niż krem przeciwzmarszczkowy?

  • Posted by Oktawia
  • October 4, 2018 4:25 PM CEST
  • 0 comments
  • 338 views

W życiu każdego człowieka nadchodzi moment, w którym, spoglądając w lustro, zauważamy pierwsze zmarszczki. Mogą pojawiać się w różnym wieku, a jest to uzależnione od wielu ważnych czynników. Ludzie najczęściej zaczynają walkę z oznakami starzenia, kiedy te są już widoczne. Jak się okazuje, istnieją kosmetyki, które można stosować, zanim zmarszczki na dobre zagoszczą na naszej twarzy. Jaki produkt wybrać, aby mieć pewność najlepszej ochrony – zwykły krem przeciwzmarszczkowy czy hialuronowe serum wypełniające?

Hialuronowe serum wypełniające – czym różni się od kremu?

Serum to, z założenia, kosmetyk dający lepszy efekt niż klasyczny krem. Pierwszą różnicą między tymi dwoma kosmetykami jest ich konsystencja – konsystencja kremu to kwestia oczywista, choć zdarzają się produkty nietypowe, np. w formie żelu. Krem jest zwykle lżejszy niż serum, a dla efektywnego działania powinien być odpowiednio dobrany do cery i spełniać określone funkcje. Serum najczęściej jest kosmetykiem odpowiednim dla wszystkich typów cery i ma bardzo szerokie spektrum działania – może jednocześnie nawilżać, rozświetlać i wygładzać cerę. Chcąc ochronić swoją skórę przed widocznymi oznakami starzenia, należy wybrać odpowiedni kosmetyk. Kobiety często wahają się, czy to krem przeciwzmarszczkowy, czy hialuronowe serum wypełniające zapewni najlepszą ochronę. Jak się okazuje, to drugi z kosmetyków ma większe stężenie substancji aktywnych i dzięki swojej konsystencji o wiele lepiej i szybciej działa. Serum powinno być stosowane cyklami, które różnią się w zależności od produktu – wtedy efekty utrzymują się najdłużej.

Hialuronowe serum wypełniające a zmarszczki

Bez względu na to, czy preferujemy krem, czy hialuronowe serum wypełniające, warto uzmysłowić sobie, że zmarszczki rzadko kiedy pojawiają się znienacka – zwykle poprzedza to widoczna zmiana struktury skóry, jej wyglądu, kolorytu i sprężystości. Świadomość tego, czego się spodziewać, można obrócić wyłącznie na swoją korzyść i odpowiednio przygotować skórę do zmian, a także uodpornić ją jeszcze przed rozpoczęciem procesu starzenia. Ten rozpoczyna się już po 20. roku życia, lecz zachodzące wówczas w organizmie zmiany nie są zauważalne. Powolne zanikanie włókien kolagenowych doprowadza do utraty elastyczności skóry i jej miejscowego zapadania się. Kolejny problem stanowi zanik produkcji naturalnego kwasu hialuronowego – to substancja stanowiąca naturalny składnik naszego organizmu i odpowiadająca za jego właściwe nawodnienie oraz utrzymanie jędrności. Kiedy naszej skórze zaczyna brakować tych dwóch istotnych dla jej dobrobytu substancji, zaczyna się zapadać w miejscach, gdzie ubytki są największe – te właśnie miejsca nazywamy zmarszczkami.

Hialuronowe serum wypełniające – jaki kosmetyk wybrać?

Aby zapewnić swojej skórze najlepszą ochronę, warto dokładnie przemyśleć wybór kosmetyków i postawić na produkty stworzone przez marki cieszące się uznaniem klientów. Jeśli chcesz kupić najlepsze hialuronowe serum wypełniające, weź pod uwagę serum Revitalift Laser X3 od L’Oreal Paris. Wysoka zawartość kwasu hialuronowego oraz obecność substancji o nazwie Proxylane zapewnia szybkie wygładzenie skóry, usunięcie przebarwień oraz odpowiednie nawilżenie. Dobrą alternatywę stanowi również serum CELLular Anti-age od Nivea – ujędrnia skórę i wygładza zarówno zmarszczki, jak i linie mimiczne. Jeśli problem zmarszczek dotyczy głównie obszaru wokół oczu, warto postawić na kosmetyk ukierunkowany na walkę właśnie z tym problemem – rozświetlające serum marki APIS lub peptydowe serum Bielenda załatwi sprawę. Stosując serum, należy pamiętać o systematyczności oraz sposobie aplikacji, który zwykle jest opisany na opakowaniu – trzymanie się tych zaleceń z pewnością pomoże osiągnąć najlepsze efekty.

 

0 comments