Od grzybicy można się uwolnić

  • Posted by Oktawia
  • July 5, 2018 10:21 AM CEST
  • 0 comments
  • 568 views

Grzybica atakuje paznokcie dość często, bo jest to choroba, którą bardzo łatwo można się zarazić. Niestety zwykle nie znika sama, trzeba ją wyleczyć, a to jest na ogół długi proces. Z grzybicą można walczyć domowymi sposobami, bo tak najczęściej postępowali nasi dziadkowie. Jednak znacznie skuteczniej i szybciej poradzi sobie dermatolog lub kosmetyczka ze specjalizacją w zakresie podologii.

Grzybica najpierw pojawia się na paznokciach stóp. Najczęściej występuje na jednej płytce, ale zaniedbana i nieleczona może zaatakować kolejne, nawet te na dłoniach.

Czasami przez długi czas rozwija się niezauważona, bo często nie kojarzy się z grzybicą na pozór zwykłego swędzenia stopy, czy niewielkiego przebarwienia płytki paznokcia. Ocenia się, że na grzybicę stóp cierpi co piąty człowiek.

Dzieje się tak, ponieważ najwięcej zakażeń następuje na basenach, w saunach, na drewnianych pomostach, czyli wszędzie tam, gdzie wiele osób chodzi boso i niestety, takie wilgotne środowisko jest niezwykle sprzyjające dla rozwoju drobnoustrojów, jakimi są też grzyby.

Kolejną częstą przyczyną zakażeń jest używanie tych samych przyborów do pedikiuru przez różne osoby. Wybierając więc gabinet kosmetyczny, w którym chcemy poddać się temu zabiegowi, należy zwrócić uwagę, na sposób zachowania higieny i sterylizacji przyborów.

Grzybica paznokci może też powstawać na skutek noszenia zbyt ciasnego obuwia lub zbyt krótkiego obcinania paznokci. W obu sytuacjach grzyby mają idealne warunki do zagnieżdżenia się tuż pod płytką paznokcia i rozwijają się zupełnie swobodnie. Jak sobie radzić z tą uciążliwą chorobą?

Konwencjonalne metody leczenia grzybicy

Dziś w wielu marketach można kupić specjalne preparaty na grzybicę. Jednak chorzy nie zdają sobie sprawy, że leczenie tej choroby zwykle trwa długie miesiące.

Często po ustąpieniu najbardziej widocznych objawów porzucają środki, albo po jakimś czasie, nie widząc pozytywnych skutków zaprzestają stosowania jakichkolwiek preparatów. To zły obyczaj, bo w obu przypadkach grzybica rozwija się dalej w najlepsze.

Tymczasem chory, jak tylko zauważy niepokojące objawy, powinien zasięgnąć porady dermatologa. Diagnozując grzybicę w początkowym stadium, najczęściej wystarczają tylko specjalne lakiery do paznokci lub łagodne plastry nasączane preparatami grzybobójczymi. Trzeba jednak pamiętać, że taka kuracja możne trwać nawet trzy miesiące.

Jeśli choroba jest bardziej zaawansowana, stosuje się równocześnie środki doustne, dzięki którym można zacząć walczyć z infekcją od środka organizmu. Leczenie zaawansowanej grzybicy może zająć nawet rok.

Laserowe leczenie grzybicy

To znakomita alternatywa dla leczenia tradycyjnego. Laserowe leczenie grzybicy polecane jest w każdym stanie choroby. Lakiery, plastry czy maści trzeba stosować wiele miesięcy i bywa to zwyczajnie uciążliwie.

W zaawansowanych stanach choroby, przyjmowanie leków doustnych jest wielkim obciążeniem dla całego organizmu, a szczególnie dla wątroby. Natomiast laserowe leczenie grzybicy daje możliwość skutecznego działania i osiągania zamierzonych efektów w bardzo krótkim czasie.

Zwykle stosuje się cztery zabiegi, które zatrzymują proces chorobowy, niszczą drobnoustroje i umożliwiają rozpoczęcie regeneracji płytki paznokciowej.

Leczenie jest bezbolesne i można się mu poddać w dobrych gabinetach i salonach medycyny estetycznej, wyposażonych w odpowiednie urządzenia, takich jak chociażby kompleks prezentowany na stronie www.eskulapestetyka.pl. Pod okiem specjalistów z zakresu podologii można szybko uporać się z tą przykrą chorobą, a potem cieszyć się pięknymi, zdrowymi stopami.

0 comments