Makijażowy Dress Code – jak malować się do pracy?

  • Dodał(a) Oktawia
  • 21 czerwca 2018 09:45:18 CEST
  • 0 komentarzy
  • 23 wyświetlenia

Wszystkie kobiety pragną wyglądać pięknie każdego dnia. Nie od dziś wiadomo, że podstwą dokonałego, eleganckiego i estetycznego wyglądu jest w dużej mierze odpowiedni makijaż, dopasowany do pory dnia, miejsca do ktorego się wybieramy, okoliczosci spotkania oraz wybranej stylizacji. Warto więc poznać kilka wskazówek na temat przygotowania makiajżu do do pracy.

Makijaż „służowy” do pracy lub na innne bardziej oficjalne wyjście powinien być stonowany i elegancki. Adekwatny również do stanowiska, które obejmujemy. W niektóry zawodach bowiem i miejscach pracy obowiazują dość ścisłe, określone odgórnie zasady dotyczące wyglądu, czyli tzw. Dress Codu. W innych natomiast wymaga się tylko tego, aby kobieta wyglądała schludnie, nie rzucając się w oczy.

Zarówno w jednym jak i drugim wypadku należy pamiętać, że mocny, intensywnie kolorowy i błyszczący makijaż nie jest dobrym rozwiązniem. Warto więc postawić na dość naturalny makijaż, którego zadaniem jest subtelne podkreslenie urody. Do jego wykonania stosujemy delikatne, stonowane, naturalne, a także pastelowe kolory. Istotne jest tutaj pamiętanie o kilku kluczowych zasadach, które z pewnością ułatwią nam przygotowanie makijażu do pracy.

W tego typu makijażu istotny jest również stan naszej skóry. Powinna wyglądać na zdrową, wypoczetą i promienną. Dobrym rozwiązaniem jest wybór stonowanych, spkojnych i nizezbyt ciemnych odcieni. Warto też postawić na matowe lub satynowe wykończenie. Zamiast perłowego, które nie wygląda zbyt korzystnie przy tego typu makijażu. W kwestii makijażu oka istotne jest także deliaktne podkreślenie rzęs, przy pomocy tuszu.

Wybierając produkty potrzebne do przygotowania makijażu do pracy, warto pamiętać o tym, aby sięgać po trwałe produkty, dobrej jakości. Jak np. pudry kryjące, które zapewnią dobre krycie, aksamitne wykończenie makijażu gwarantując naturalny i promienny wygląd przez długie godziny.

Puder kryjący to jeden z podstawowych kosmetyków jakie znajdziemy w niemal każdej kobiecej kosmetyczce obok tuszu do rzęs i pomadki. Pudry kryjące od lat służą pomocą w zamaskowaniu niedoskonałości naszej cery, zmatowieniu skóry z tendencją do nadmiernego błyszczenia się i przedłużenia trwałości makijażu. Ponadto występują w różnych odcieniach i formach, dzięki czemu z łatwością dobierzemy odpowiedni produkt dla siebie.

0 komentarzy