3 mity na temat powiększania ust, w które powinnaś przestać wierzyć raz na zawsz

  • Dodał(a) Oktawia
  • 21 czerwca 2018 09:27:30 CEST
  • 0 komentarzy
  • 54 wyświetlenia

Powiększanie ust czy też korekta innych części ciała nie stanowi dziś już tematu tabu. Wręcz przeciwnie – coraz więcej kobiet decyduje się na poprawę urody dzięki zabiegom, także tym z zakresu chirurgii plastycznej.

Choć ingerencja w naturalny wygląd nie jest niczym dziwnym, to zabieg powiększania ust wciąż budzi strach. Kobiety podchodzą do niego sceptycznie, obawiając się konsekwencji, które w rzeczywistości są mitami. Co do nich należy?

Mit numer 1 – sztuczny wygląd

Jednym z najczęściej powtarzających się mitów związanych z zabiegiem powiększania ust jest przekonanie, że po zabiegu zawsze będą wyglądać nienaturalnie, a czasem wręcz karykaturalnie. Wyjaśniamy: jeśli zabieg wykonany jest przez prawdziwego fachowca, z użyciem odpowiednich narzędzi i właściwej substancji wypełniającej, usta będą miały naturalny, subtelny wygląd. Powiększanie ust (Warszawa, jako stolica, skupia najwięcej specjalistów) musi być wykonane w profesjonalnym gabinecie, przez osobę nie tylko do tego uprawnioną (co w dzisiejszych czasach nie jest wcale takie oczywiste!), ale także nieustannie doskonalącą się w swoim fachu.

Mit numer 2 – zakażenia i trudno gojące się rany

Kolejnym mitem związanym z powiększaniem ust jest długa rekonwalescencja i nieestetyczny wygląd warg przez długi czas po zabiegu. W tym przypadku również najistotniejsze jest to, w czyje ręce się oddamy. Doświadczona osoba przeprowadzająca zabieg w sterylnym gabinecie, z użyciem odpowiednich narzędzi i zachowaniem należytych zasad, nie dopuści do tego, by w miejsce zabiegowe wdało się jakiekolwiek zakażenie czy powstały trudne do zagojenia ranki.

Mit numer 3 – powiększone usta mają zmniejszoną zdolność czuciową

Powiększanie ust (w Warszawie warto wybrać specjalistyczną klinikę), jeśli jest przeprowadzone prawidłowo, w żadnym stopniu nie wpływa na zdolność czuciową ust. Faktem jest, że są one bardzo mocno unerwione i przy uszkodzeniach takich jak rozcięta warga w tym miejscu pozostają mniej czułe. Dlatego, podkreślamy po raz kolejny, tak ważne jest, by trafić w ręce doświadczonej osoby, która z wyczuciem i odpowiednią wiedzą podejdzie do wykonania zabiegu.

0 komentarzy