Cenny dla zdrowia pyłek pszczeli

  • Posted by Oktawia
  • June 1, 2018 12:32 PM CEST
  • 0 comments
  • 381 views

Wszystkie produkty wytwarzane przez pszczoły, jak miody, pierzga pszczela czy mleczko pszczele, zawierają substancje bardzo cenne dla zdrowia człowieka. Wykorzystywane są od wieków, warto więc po nie sięgać, nie ograniczając się tylko do miodu, którego zastosowanie jest najbogatsze. Bardzo cennym produktem jest też między innymi pyłek pszczeli, który może pomóc wzmocnić zdrowie.

Czym jest pyłek pszczeli?

Jest to nic innego, jak pyłek kwiatowy, czyli to, co pszczoły pracowicie zbierają z kwiatów w okresie ich kwitnienia. Natura tak stworzyła kwiaty, by przyciągały pszczoły w celu zapylenia, ich pyłek znajdujący się na prącikach jest więc dla tych owadów szalenie odżywczy. Jego zawartość jest też cenna dla zdrowia człowieka, gdyż jest to pożądany tłuszcz, lipidy, węglowodany, błonnik, liczne witaminy i biopierwiastki. Są to więc bardzo użyteczne dla zdrowia substancje, które człowiek nauczył się wykorzystywać w najlepszy dla siebie sposób.

Bogactwo zdrowia od pszczół

Nie tylko owoce żmudnej pracy pszczół, na czele z miodem, są dla człowieka wartościowe i możliwe do wykorzystania. Opracowano także metodę pozyskiwania od pszczół pyłku pszczelego, do czego służą specjalne poławiacze. Te sprytne urządzeni zdejmują pyłek kwiatowy z nóżek pszczół wracających do ula, co pozwala wykorzystać jego cenne właściwości jeszcze przed przetworzeniem, czyli zanim pyłek zamieni się w pierzgę pszczelą.

Wysuszony pyłek najlepiej jest rozpuszczać w wodzie i przyjmować w postaci takiego roztworu. Jest to wspaniały sposób na wiele dolegliwości i na realne wzmocnienie zdrowia całkowicie naturalnie. Zażywanie tego produktu można więc polecić praktycznie wszystkim. A komu szczególnie? Ze względu na swe silne właściwości wzmacniające będzie to znakomity wybór dla osób, których organizm jest osłabiony, na przykład na skutek przebytych infekcji czy poważniejszych chorób. Jest to też produkt bardzo polecany osobom starszym i dzieciom, zwłaszcza że wzmaga łaknienie, a więc rozwiązuje problem braku apetytu, często trapiący te grupy konsumentów.

Co leczy pyłek?

Produkt ten jest też naturalną metodą leczenia wielu chorób. Pomaga między innymi przy katarze siennym, wzmaga usuwanie toksyn z organizmu, wspierając działanie wątroby, uzupełnia niedobory ważnych witamin i minerałów, a więc można go polecić osobom, których dieta jest w nie uboga. Poza tym pomaga przy astmie, wzmacnia odporność, poprawia wzrok, leczy miażdżycę czy pomaga przy cukrzycy. Niektórzy uważają nawet, że za pomocą pyłku pszczelego można leczyć choroby psychiczne, jest więc wiele powodów, by po niego sięgnąć.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pyłku zapraszamy na http://www.miodoterapia.pl/produkty-pszczele/pylek-pszczeli/

0 comments