Dbanie o siebie czy poprawianie natury?

  • Posted by Oktawia
  • January 11, 2018 1:59 PM CET
  • 0 comments
  • 986 views

W dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet i mężczyzn dąży do tego, by wyglądać idealnie. Czy jednak przypadkiem nie wpadamy w obsesje piękna?

Pielęgnacja i makijaż

Dla wielu kobiet oraz coraz większej liczby mężczyzn pielęgnacja ciała jest codziennym rytuałem. Niewiele jest osób, które nie robią w tym temacie nic, poza podstawowymi zabiegami higienicznymi. Korzystanie z kosmetyków mających na celu poprawienie naszego wyglądu pozwala nam czuć się lepiej i nie odstawać od reszty społeczeństwa. Mało która kobieta wyjdzie z domu bez makijażu - nawet jeżeli jest on lekki i prawie niewidoczny, to jednak fakt jego zrobienia znacząco poprawia nastrój i samopoczucie. Troska o urodę coraz częściej dotyczy także mężczyzn. Bywa, że również stosują oni makijażowe sztuczki, choć nie tak często jak kobiety.

Makijaż permanentny

Coraz większą popularnością cieszy się także makijaż permanentny. Polega on na wprowadzeniu pigmentu w górną warstwę naskórka. Dzięki temu nie trzeba się malować na co dzień, zyskując cenny czas. Najczęściej wykonywane są makijaże permanentne brwi, kreski wokół oczu, a także makijaż ust. Korekty makijażu są dokonywane w obrębie roku do trzech lat po wykonanym zabiegu.

Medycyna estetyczna

Upowszechnia się także korzystanie z medycyny estetycznej. Operacje plastyczne nie są wykonywane tylko przez celebrytki, lecz coraz częściej także przez osoby, które nie są zadowolone ze swojego wyglądu. Powiększanie ust, korekta nosa czy uszu, powiększanie biustu warszawa - to zabiegi, którym poddaje się coraz więcej osób. W niektórych wypadkach może się zdarzyć, że osoba, korzystająca z osiągnięć medycyny estetycznej przesadzi w swych dążeniach do perfekcyjnej sylwetki czy twarzy. Nie można jednak zaprzeczać temu, że coraz większa liczba osób decyduje się na skorzystanie z różnego rodzaju zabiegów, aby poprawić niedoskonałości swojej urody. Łatwo jest jednak popaść w przesadę.

0 comments