Catering dietetyczny - co to takiego?

  • Posted by Oktawia
  • November 6, 2017 1:52 PM CET
  • 1 comment
  • 7,078 views

Catering dietetyczny, potocznie zwany także dietą pudełkową to stosunkowo nowa usługa, która jest odpowiedzią ludzi na potrzebę korzystania ze zdrowej i smacznej diety bez konieczności gotowania.

Na czym polega catering dietetyczny?

Usługa cateringu nie jest nowa - już od dawna można zamówić jedzenie z dowozem na różnego rodzaju uroczystości, spotkania biznesowe czy przyjęcia. Tradycyjny catering różni się jednak od cateringu dietetycznego. Ten pierwszy ma charakter okazyjny i wiąże się z koniecznością zamówienia poczęstunku na jednorazową okazję. Z kolei catering dietetyczny polega na zamówieniu jedzenia na cały dzień, zaś sam czas dostarczania potraw może być różny - począwszy od jednego dnia do nawet kilku miesięcy.

Jak przebiega usługa cateringu dietetycznego

Wybierając catering dietetyczny warto zapoznać się z opiniami w Internecie lub poprosić znajomych, którzy korzystają z tego typu usługi o rekomendację. Catering dietetyczny można zamówić przez telefon lub internet. Firmy cateringowe, takie jak Dietykieta.pl zwykle opisują rodzaje diet, z których można skorzystać na swoich stronach internetowych. Najbardziej popularne diety to dieta wegetariańska, dieta Paleo czy dieta śródziemnomorska. Możliwe jest wprowadzanie modyfikacji w dietach, jednakże w niektórych przypadkach takie modyfikacje mogą być usługa dodatkowo płatną. Firmy cateringowe w ramach świadczonej usługi oferują stałą kontrolę dietetyka klinicznego, który nie tylko pomoże w doborze odpowiedniej diety, lecz także na każdym etapie świadczenia usługi służy pomocą, zwłaszcza jeżeli chcemy zmienić kaloryczność dań lub spróbować innej diety.

Czy warto korzystać z cateringu dietetycznego?

Catering dietetyczny to rozwiązanie, które jest dość kosztowne, jednak za wysoką cenę otrzymujemy posiłki wysokiej jakości. Potrawy są przygotowane z produktów, pochodzących z pewnych źródeł, w daniach nie ma konserwantów, sztucznych barwników ani polepszaczy smaku. Dzięki temu możemy być pewni, że jemy zdrowo. Dania są dostarczane codziennie rano, dzięki czemu jemy potrawy świeże. Zapakowane są w wygodne pudełka, dzięki czemu możemy zabrać danie ze sobą do pracy, szkoły czy na wyjazd bez obawy, że coś się rozleje czy wysypie.

1 comment
  • Buziaaczek and Narcosie like this
  • Buziaaczek
    Buziaaczek Catering wegetariański to byłoby coś. Zamiast zastanawiać się, kombinować ktoś robiłby to za mnie. Pewnie przy okazji te gotowe posiłki mogłyby stanowić dla mnie inspirację.
    November 11, 2017 - 1 likes this